Basketbalista Magic Johnson otevřeně přiznal AIDS

Basketbalista Magic Johnson otevřeně přiznal AIDS zdroj: Wikipedia.org

7. 11. 2011, 17:02 | Petr Šrajer

stalo se 7. listopadu 1991 90. léta

Michigan – Známý americký basketbalista Magic Johnson dnes oficiálně přiznal, že je HIV pozitivní a končí s basketbalem. Touto zprávou jistě zklamal všechny své fanoušky, které si za ty léta nasbíral.

A že jich není málo. Magic Johnson hrál 13 sezón v NBA. Do dnešního dne má nastříleno neuvěřitelných 17707 bodů. Je to rozhodně jedna z největších osobností basketbalu. Díky svému talentu a své píli se mu podařilo vypracovat se z neobyčejného hráče univerzitní ligy až do největší americké soutěže, kde se rozhodně neztratil.

Třikrát byl totiž oceněn jako Nejužitečnější hráč NBA a nejeden basketbalista se u něj inspiroval. Jeho zákroky, přihrávky, koše. Magic ovládal vše. Mohli jste z něj udělat obránce a byl by to nejlepší obránce z celého týmu. Mohli by jste ho ale dát také do útoku. To to potom může dopadnout tak, že se s jeho pomocí dostanete osmkrát do finále a pětkrát ho dokonce vyhrajete.

To přesně totiž Magic Johnson dokázal. Teď ale hlásí konec. Je to vlastně první sportovec, který se veřejně přihlásil k AIDS. Nic ale netrvá věčně, a tak se může stát, že za nějaký ten pátek ho už zase uvidíme skákat pod košem.

Křištálová kouleVěštecká koule

Magic Johnson se opravdu ještě vrátí. V roce 1992 se vrátí do basketbalového světa kvůli olympijským hrám. Ty americký tým vyhraje. Magic se poté vrátí ještě jednou, ale takový úspěch už mít nebude. Bude známý jako jedna z hlavních tváří kampaní proti AIDS.

Témata: AIDS, basketbal, HIV, přiznání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 7. 4. 2020, včera měl(a) svátek Vendula

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt