Česká televize zahájila vysílání nového kanálu ČT4 Sport

Česká televize zahájila vysílání nového kanálu ČT4 Sport zdroj: Ceskatelevize.cz

10. 2. 2012, 17:33 | Michal Karas

stalo se 10. února 2006 21. století

Praha – Začíná nová éra sportovního zpravodajství. Česká televize rozšiřuje opět výběr kanálů na čtyři. K ČT1, ČT2 a zpravodajské ČT24 přibude sportovní ČT4 Sport.

“Spuštění vysílání na toto datum není náhodné.  Začínají totiž XX. zimní olympijské hry v Italském Turíně a chceme, aby Česká televize byla dobrým průvodcem tohoto sportovního svátku.  Start sportovního programu je také spojený s padesátým výročím vzniku sportovního zpravodajství a jeho kultovního pořadu Branky, body, vteřiny.” řekl Neaktualitám Otakar Černý, šéfredaktor Redakce sportu ČT.

Program bude vysílat zatím šest hodin denně, ale je jisté, že délka se bude časem prodlužovat.

„Budeme určitě chtít vysílat významné sportovní události (MS v hokeji, MS ve fotbale, ME ve fotbale, Olympijské hry, Liga mistrů), ale také něco z našich luhů a hájů jako například fotbalová či hokejová liga i sport z regionů nebo soutěže handicapovaných.“ dodává Otakar na závěr.

Křištálová kouleVěštecká koule

Od 1. ledna 2008 začne ČT4 vysílat nepřetržitě 24 hodin denně. Zároveň se k témuž datu začíná program odbavovat plně v moderním formátu 16:9, oproti předcházejícímu 4:3, na němž ovšem pokračuje především vysílání pořadů archivních.

Olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010 už mohou diváci zhlédnout ve vysokém rozlišení. Od října 2008 zkracuje svůj název pouze na ČT4.

Zdroj: Ceskatelevize.cz

Témata: Sport, televize, vysílání, zahájení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 16. 4. 2021, včera měl(a) svátek Anastázie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt