Fernando Torres přestoupil z Liverpoolu do Chelsea

Fernando Torres přestoupil z Liverpoolu do Chelsea zdroj: Thehardtackle.com

31. 1. 2013, 15:39 | Jiřina Nováková

stalo se 31. ledna 2011 21. století

Dnešním dnem přestoupil španělský fotbalový útočník Fernando Torres  za částku 50 milionů liber do londýnského klubu FC Chelsea z FC Liverpool, kde se mimo jiné potkal s českým golmanem Petrem Čechem.

Stal se tak nejdražším hráčem v historii, kterého kdy anglický klub koupil.

Torres je odchovancem klubu Atlético Madrid, kde strávil šest let.  Plnil i funkci kapitána, které se ujal v pouhých 19 letech, čímž se stal nejmladším kapitánem v historii Atlética.

V roce 2008 vyhrál s reprezentací Španělska Mistrovství Evropy, když ve finálovém zápasu proti Německu dal jediný gól zápasu a rozhodl tak celý turnaj. V roce 2010 se stal na světovém šampionátu v Jižní Africe se španělskou fotbalovou reprezentací mistrem světa.

Křištálová kouleVěštecká koule

V londýnské Chelsea však očekávání nenaplní a postupem času se z něj stane střídající hráč. V sezóně 2011-2012 pomůže svému klubu FC Chelsea k zisku cenného poháru Ligy mistrů.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Fernando Torres, fotbal, přestup

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt