Kvůli bezpečnosti budou fotbaloví návštěvníci registrovaní

Kvůli bezpečnosti budou fotbaloví návštěvníci registrovaní zdroj: Supporters.cz

29. 6. 2013, 18:34 | Jiřina Nováková

stalo se 29. června 1989 80. léta

V britském parlamentu řeší návrh vlády na opatření proti násilí a chuligánství na britských fotbalových stadiónech, které si, víc než kdekoliv jinde v Evropě, vyžadují i oběti na životech.  Britská vláda navrhuje  povinnou registraci všech návštěvníků fotbalových stadiónů v Anglii a Walesu.

Návrh zákona je koncipován tak,  že na stadión bude moci vstoupit jen osoba evidovaná v ústřední kartotéce s trvalou průkazkou.

Proti tomuto opatření se staví část veřejnosti, fotbalisté a jejich svazy. Uvádějí, že opatření nevylučuje násilí, které se odehrává především mimo brány stadiónů. Přes četné námitky je však pravděpodobné, že návrh bude nakonec přijat.

Zdroj: Rudé právo

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 13. 6. 2021, včera měl(a) svátek Antonie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt