ME v hokeji se zúčastnila jen dvě mužstva. Domácí Švédové porazili naše hokejisty 6:4

ME v hokeji se zúčastnila jen dvě mužstva. Domácí Švédové porazili naše hokejisty 6:4 zdroj: Proicehockey.about.com

21. 2. 2012, 12:41 | jaroslavpoks

stalo se 21. února 1921 ½ 20. stol.

Stockholm – Kvůli bojům po celé Evropě se v roce 1915 rozhodla Mezinárodní hokejová organizace (IIHF) pozastavit pořádání evropského mistrovství v ledním hokeji na dobu neurčitou. Celých pět let tak neměl starý kontinent svého mistra v hokeji. Až letos rozhodla IIHF o znovuobnovení šampionátu.

Za poměrně malého mediálního zájmu se dnes odehrálo první a zároveň poslední utkání znovuobnoveného šampionátu. Nečekaně se totiž přihlásily pouze dva mančafty. Svou reprezentaci na mistrovství do Stockholmu vyslalo již zkušené Československo, proti kterému nastoupili Švédští nováčci. Ty se však ukázili býti nepoměrně lepšími než čeští hokejisté, které Švédi poměrně snadno porazili 6:4. Přestože se švédská hokejová výprava snažila o uznání sporného gólu Erika Burmana (který by posunul skóre na 7:4), nebyl českou stranu uznán, pročež nebyl započítán.

Čechoslováci bohužel nepotvrdili své dosavadní prvenství z roku 1914, nicméně si odnášejí stříbrnou medaili. Stále se ale drží se třemi zlatými medailemi na pomyslné zlaté příčce v celkovém počtu medailí z uplynulých šesti ročníků soutěže. Nutno podotknout, že letošní druhé místo náleží narozdíl od loňských let již samostatnému Československému státu.

Zdroj: Wikipedia.org (Národní listy)

Témata: hokej, kuriozita, mistrovství

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Takže záleží jen na

  Mob, 21. 2. 2012 13:35

  Reagovat

  Takže záleží jen na úhlu pohledu, jestli “jsme skončili na krásném druhém místě, zatímco Švédové skončili předposlední” nebo “jsme úplně na chvostu, zatímco Švédi jsou zlatí”… :)

 • Snad se zúčastnilA jen

  Danka, 21. 2. 2012 19:00

  Reagovat

  Snad se zúčastnilA jen dvě mužstva, ne? A co znamená “Ty se však ukázili býti nepoměrně lepšími”?

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt