Návrat krále: Jágr dnes nastoupí v dresu Kladna proti Třinci!

Návrat krále: Jágr dnes nastoupí v dresu Kladna proti Třinci! zdroj: Sport.cz

21. 9. 2011, 10:31 | Daniel Javorský

stalo se 21. září 2004 21. století

Třinec – Dlouho se v kuloárech o této možnosti mluvilo, nicméně až teď se kladenský sen stal realitou. Jaromír Jágr, nejslavnější český hokejista, se vrátí na extraligový led už dnes večer v Třinci. V dresu HC Rabat Kladno tedy nastoupí po více než 10 letech.

Tuto informaci před krátkým okamžikem potvrdil i trenér HC Rabat Kladno Müller: „Ano, Jaromír za nás dnes nastoupí. Bude hrát v první formaci s Gardoněm a Frolíkem.“

Tým na Moravu odcestoval už včera, nicméně Jágr v autobuse nebyl. Jednak proto, aby Kladno svého soupeře zaskočilo a také proto, že držitel Stanleyova poháru nemá rád jízdu autobusem.

Pravdou se ale stává, že Kladnu se Jágrův příchod ideálně hodí. V prvních dvou utkáních Tipsport Extraligy nejdříve Kladno podlehlo Karlovým Varům 3:2 a pak na svém ledě nestačilo Vsetínu poměrem 1:3. HC Rabat je tedy bez bodu a jeho střelecká produktivita také není oslnivá. Proto se trenér Jágrovým příchodem rozhodl zamíchat sestavou, aby se zvýšila produktivita útoku. Do utkání však nenastoupí absentující útočníci Huml a Kysela a obránce Kasík.

Podobnou pozici jako Kladno ale mají i Oceláři, kterým se také nepodařilo tuto sezónu bodovat a krčí se stejně jako Rabat s žádným bodem na chvostu tabulky.

Müllerova parta bude soupeřit i s neblahou sérií. V loňské sezóně na Moravě ani jednou nebodovala.

Utkání začíná v 17.00. Nebude jej přenášet žádná z českých televizí.

Křištálová kouleVěštecká koule

Kladno nakonec po Jágrově příchodu smete Třinec 1:4, přičemž Jaromír si připíše jeden kanadský bod za přihrávku na čtvrtý gól. Kladno se tak po 3. odehraném kole Tipsport Extraligy vyhoupne na 9. místo.

Po třech zápasech tedy budou celkem dva týmy, které nebudou mít ani bod, Pardubice a Třinec.

Kladno se tímto vítězstvím nastartuje a ukončí základní část hokejové Tipsport Extraligy, ročníku 2004/2005, na 6. pozici. Bude to nejlepší umístění od roku 1997. V prvním kole play-off  HC Rabat Kladno narazí na neuvěřitelně silné Pardubice, které poměrem série 4:3 Kladno vyřadí. I tak to bude pro Kladno nejlepší sezóna od již zmiňovaného roku 1997, kdy kladenský tým postoupil ve vyřazovací části do druhého kola.

Třinec skončí předposlední, do play-off se tedy neprobojuje.

HC Möller Pardubice sezónu 2004/2005 zakončí ziskem mistrovského titulu.

Jaromír Jágr za Kladno nastoupí k 17 zápasům ve kterých si připíše 28 kanadských bodů. Po pár měsících však odchází do Avangardu Omsk, se kterým se probojuje až do semifinále ruské ligy.

Následující sezónu skončí v zámořské NHL stávka hráčů a tak Extraligu opustí největší hvězdy. Jaromír Jágr se vrátí do New Yorku.

Zdroj: iDNES.cz, Wikipedia.org, Hokejovestatistiky.com

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt