Oráči z celého světa se utkají v Praze

Oráči z celého světa se utkají v Praze zdroj: Orba-cz.cz

16. 9. 2011, 13:16 | Michal Ozogán

stalo se 16. září 2005 21. století

Praha – Už po dva a padesáté se sjíždějí oráči z celého světa, aby změřili své síly na Mistrovství světa v orbě. Tentokrát bude nervy drásající boj probíhat v Praze.

Vaše favority si vychutnáte ve dvou disciplínách jako je orba s otočným a orba s klasickým pluhem. Soutěžící budou muset ukázat své schopnosti na louce i a na trávě.

Na hladký průběh celého klání dohlédnou rozhodčí ze 30 zemí včetně České republiky, USA nebo Keni. Ti budou jednak kontrolovat, aby soutěžící dodržovali pravidla, a také na konci udělovat body za kvalitu provedení.

Nervozita stoupá, už brzy oráči vyrazí na pole ve snaze získat titul mistra světa.

A kdo bude vlastně reprezentovat naši vlast? Vstane bájný Přemysl Oráč z mrtvých a vyjede nám i se svým pluhem na pomoc? To se nejspíše nestane, a tak jeho místo zastoupí hned dva naši účastníci:

Aleš Malý Václav Milík
Věk: 46 45
Povolání: učitel zemědělec
Rekord: pětkrát mistr republiky Soutěžil na Mistrovství světa v orbě: 2004 čtyřikrát mistr republiky Soutěžil na Mistrovství světa v orbě: 2004, 1985, 1984, 1979
Zájmy: fotografování, orba jízda na motocyklu, orba
Traktor New Holland Zetor
Pluh: Kverneland Reversible (otočný) Kverneland Conventional (klasický)

Oběma našim svěřencům držíme palce a budeme společně doufat, že se na mistrovství světa v orbě umístí co nejlépe.

Křištálová kouleVěštecká koule

V orbě klasickým pluhem nakonec zvítězil Rakušan Bernard Altmann a s otočnými pluhy se nejvíce vyznamenal Angličan Simon Witty. Do českých reprezentantů bohužel duch Přemysla Oráče nevstoupil, takže skončili u dna tabulky.

Zdroj: www.orba-cz.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 7. 3. 2021, včera měl(a) svátek Miroslav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt