Šárka Záhrobská se stala mistryní světa ve slalomu

Šárka Záhrobská se stala mistryní světa ve slalomu zdroj: Cdn9.wn.com

16. 2. 2013, 15:39 | Michal Karas

stalo se 16. února 2007 21. století

Åre, Švédsko – České lyžování zažilo další senzační úspěch! Šárka Záhrobská získala zlatou medaili na Mistrovství světa v alpském lyžování ve švédském Are!

Záhrobská v prvním kole porazila o 12 setin sekundy domácí hvězdu Pärsonovou. Vyrazila jako třetí v pořadí a její čas 52,77 sekundy už nikdo další nepřekonal.

Druhé kolo bylo daleko napínavější, zprvu vedla Chorvatka Ana Jelušičová, která nakonec po své agresivní jízdě skončila čtvrtá. Poté se do čela dostala Schildová , která překonala Jelušičovou o pět setin.

Záhrobská se spustila mezi branky jako poslední lyžařka z elitní třicítky a v horní části lehce ztrácela na vedoucí Rakušanku, ale nakonec ji v součtu časů těsně předstihla.

Na druhém místě se tedy umístila Rakušanka Marlies Schildová a bronzovou medaili získala švédská závodnice Anja Pärsonová. Další české závodnice – Petra Zakouřilová a Michaela Smutná obsadily 28. a 40. místo.

Šárka Záhrobská nám svůj výsledek exkluzivně okomentovala: Ten závod byl samozřejmě strašně náročný, nechtěla jsem vůbec tipovat, jaký bude nakonec výsledek.

Křištálová kouleVěštecká koule

V budoucnu Šárka Záhrobská získá na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 bronzovou medaili opět za slalom.

Během července 2012 bude Šárka převezena do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady s podezřením na nádor na mozku. Nakonec se bude jednat jen o nezhoubný útvar v oblasti hypofýzy. Lyžařce bude vyoperován.

Šárka Záhrobská se po těchto zdravotních komplikacích vrátí úspěšně do lyžařské sezony 2012/2013.

Zdroj: cs.wikipedia.org, ct24.cz, sport.idnes.cz

Témata: lyžování, mistrovství, Šárka Záhrobská