Spartak Hradec Králové uhrál s CF Barcelona remízu a loučí se tak s Pohárem evropských mistrů zdroj: 4dfoot.com

16. 3. 2012, 12:34 | Sylva Burgertová

stalo se 16. března 1961 60. léta

Praha – Na pražský stadion Čs. armády na Strahově přišlo včera odpoledne 45 000 diváků. Sp. Hradec Králové zde odehrál odvetu čtvrtfinálového utkání s CF Barcelona.

První zápas se hrál před týdnem v Barceloně a Hradec zde prohrál 0:4, postup španělů už tedy včera nemohlo v podstatě nic ohrozit vzhledem k tomu, že loňský mistr ligy nepodává letos zrovna přesvědčivé výkony.

Týmy nastoupily v následujících sestavách:

Spartak: Jindra – Sterba, Hledík (kap.), Pičman – Kománek (Runstuk), Michálek – Černý, Pokorný, Šonka, Zikán, Malík

Barcelona: Ramallets – Foncho, Garay, Gensana – Vergés, Segarra (kap.) – Tejjada, Ribelles (Kubala), Evaristo, Suárez, Villaverde

Skóre 1:1 v podstatě odpovídá průběhu zápasu, který obě mužstva zahájila v poměrně vyrovnaném tempu. Barcelona se ukázala jako celek zdatnější, vytrvalejší i taktičtější. Hradec nebyl špatným soupeřem, avšak v útočných akcích se málokdy dostal za trestné území Barcelony. První čtvrthodina přinesla několik příležitostí na obou stranách, ve třetí minutě vystřelil Pokorný k levé tyči a vzápětí musel Hladík likvidovat pěkný protiútok Evarista.

Z mála ucelených akcí dal ve 23. minutě vedoucí gól nekrytý Suárez když se trefil perfektně mířenou střelou pod břevno. Hradec tato branka jen vyprovokovala k dalším útokům a tak již ve 33. minutě vyrovnává Zikán na 1:1, o čtyři minuty později se mohli dostat do vedení, Malík však promeškal Zikánovu přihrávku a skóre už neproměnil.

Ve druhém poločase šla kvalita hry rychle dolů, Hradec ztrácel na rychlosti a mimo pár Suárezových střel už ani Barcelona žádnou senzaci neukázala. Hradec se tedy s Pohárem rozloučil, ale i za to že se do čtvrtfinále dostalo čs. mužstvo zasluhuje uznání.

Druhý zápas Hamburger SV – Burnley skončil 4:1 (2:0), mistrovský tým FC Burnley vyhrál první zápas pouze 3:1, semifinále si tak po boku CF Barcelona zahraje Hamburger SV.

Křištálová kouleVěštecká koule

Barcelona bude po dvou zápasech remizovat s Hamburgem 2:2, porazí ho však v 1:0 v rozhodujícím zápase na neutrální půdě. Ve finále podlehne portugalskému klubu Benfica 3:2.