Žokej Váňa leží v bezvědomí, při dostihu na něj spadl kůň

Žokej Váňa leží v bezvědomí, při dostihu na něj spadl kůň zdroj: Wikipedia.org

8. 6. 2013, 21:25 | Jakub Hájek

stalo se 8. června 1994 90. léta

Baden Baden – Už tři dny leží v bezvědomí v nemocnici v německém Baden Badenu žokej Josef Váňa, čtyřnásobný vítěz Velké pardubické.

Váňa utrpěl těžký otřes mozku, mnohačetné zlomeniny žeber a pánve, zhmožděniny hrudníku. Během převozu do nemocnice se mu několikrát zastavilo srdce a nastala klinická smrt. Krvácení do břicha zastavili lékaři až poté, kdy Váňovi odebrali jednu plíci, silně zhmožděnou kopyty koní.

„Manžel je napojen na přístroje a dosud nenabyl vědomí,“ sdělila včera žokejova manželka Pavla Váňová.

Křištálová kouleVěštecká koule

I přes prvotní skeptické stanovisko lékařů se uzdraví a druhý den po návratu z nemocnice bude sedět v sedle koně Matia Mou. Dne 13. srpna 1994, dva měsíce po úrazu, se Váňa opět postaví na start dostihu a v říjnu bude startovat ve Velké pardubické. Od zranění v roce 1994 vyhraje tento dostih celkem čtyřikrát.

Ke své nezdolnosti v jezdectví sám prohlásí: „Když se mě budete chtít zbavit, budete mě asi muset zastřelit.“

Zdroj: MF Dnes, 8. června 1994

Témata: dostihy, Josef Váňa, kůň, zranění

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt