AK-47 – nový přírůstek do zbrojnice SSSR

AK-47 – nový přírůstek do zbrojnice SSSR zdroj: Wikipedia.org

18. 6. 2010, 23:51 | Pavel Janků

stalo se 18. června 1949 ½ 20. stol.

Moskva, SSSR – Sovětské zbrojnice znají od dnešního dne novou útočnou pušku AK-47 (Avtomat Kalašnikova obrazca 47), nesoucí jméno po svém otci, soudruhu Michailu Kalašnikovovi. Její úžasná přesnost ve spojení s ergonomií z ní dělají konkurence schopnou zbraň známým západním modelům útočných pušek, ba i z ní dělají dokonalou zbraň, která nemá konkurenta.

Tato útočná puška byla sestrojena již roku 1947, proto název AK-47 a dnes jí oficiálně používají sovětská vojska, jako zbraň šířící socialistickou ideologii a vyhanějící nepřátele socialismu.

Soudruh Kalašnikov se konkrétně na AK-47 inspiroval hlavně z německého samopalu StG 44, avšak přesto je Kalašnikov originál. Takové charakteristické vlastnosti jsou vysoká odolnost, spolehlivost a přenost. Naopak zase trochu nepříjemná vlastnost je vysoká váha, což má za příčinu vysoký zpětný ráz.

AK-47 bylo ihned začleněno do výcviku našich vojsk a zajisté bude i brzy osvojeno. Zkrátka Kalašnikov nemá obdoby a konkurence.

Křištálová kouleVěštecká koule

Určitě ani Michail Kalašnikov by nepomyslel na to, že jednou jeho dílo AK-47 bude hýbat světem. Drtivá většina elitních jednotek užívá právě AK-47 a bohužel i drtivá většina teroristických jednotek si v něm našla zálibu.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Michail Kalašnikov, SSSR

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt