Československá televize zahajuje vysílání

Československá televize zahajuje vysílání zdroj: Ceskatelevize.cz

1. 5. 2011, 8:20 | Václav Bešťák

stalo se 1. května 1953 50. léta

Praha – Nemožné se stalo skutečným! V naší Československé republice dnes odstartovalo zkušební vysílání první televizní stanice – Československé televize.

Pokud jste si tedy do své domácnosti ještě nepořídili televizor, je nejvyšší čas to udělat. Jak nám sdělila mluvčí ČST, vysílání je připravováno zatím jen na tři dny v týdnu, ale již brzy bude vysílací čas prodloužen.

Zkušební vysílání Studia Praha z Měšťanské besedy dnes zahájil známý herec Jaroslav Marvan. Diváci kromě kvality obrazu i zvuku oceňují, že za televizi nemusí platit – ČST je totiž financována státem. V rámci zkušebního vysílání vystoupil se svým projevem i Jozef Vrabec, náměstek předsedy Československého rozhlasového výboru.

„Jestliže dnes, možeme započať skúšobné vysielanie, ďakujeme predovšetkým za tuto radostnu skutočnost našej Komunistickej straně Československa, našej vládě, osobně nezapomenutelnému a nam všetkým drahému Klementu Gottwaldovi, a jeho najbližšiemu spolupracovníkovi a následovníkovi prezidentovi republiky súdrohovi Anotonínovi Zápotockému, ktorý od prvopočátku mali velký zaujem na to, aby sa s televiznim vysilanim u nas čo skor započalo,“ řekl Vrabec.

Podle tiskové mluvčí ČST tvoří vysílací čas zatím jen tři dny v týdnu. V rozhovoru řekla, že pokud půjde všechno podle plánů, celotýdenní vysílání bude zahájeno za pět let, tedy v roce 1958.

Události posledních let ukazují, že vývoj techniky nelze zastavit. Už nyní pracují soudruzi na vývoji barevných televizí a televizních kamer, ale barevné vysílání je podle redakce našich novin spíše hudbou budoucnosti a záležitostí příštích generací.

[poll id=”37″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Vysílání Československé televize se stane velmi populární. V roce 1955 bude uskutečněn první přímý přenos z hokejového utkání, v roce 1956 pak budou otevřena dvě nová studia, a to v Ostravě a Bratislavě. Celotýdenní program bude skutečně zahájen v roce 1958.

Zdroj: ČT24.cz, Wikipedia.org

Témata: Česká televize, televize

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt