Československo získalo nejvíce ocenění mezi vystavovateli v Brně

Československo získalo nejvíce ocenění mezi vystavovateli v Brně zdroj: Promoravia.blog.cz

17. 4. 2013, 18:47 | Jiřina Nováková

stalo se 17. dubna 1989 80. léta

Brno – Největší pozornost na 20. ročníku Mezinárodního veletrhu spotřebního zboží v areálu brněnského výstaviště se tradičně soustředila na výrobky elektrotechnického průmyslu, oděvní tvorby a na technické pomocníky pro domácnost.

Do soutěže o Zlatou medaili veletrhu bylo přihlášeno 398 exponátů, z toho bylo z ČSSR 324 a ze zahraničí 72 exponátů. Odborná komise z nich vybrala k ocenění 49. Čtyřicet zlatých medailí získalo Československo, po dvou Jugoslávie a Sovětský svaz, jednou medailí bylo oceněno Dánsko, Egypt, Francie, Maďarsko a NDR. Zlaté medaile budou vystavovatelům předány v pondělí v brněnské Nové Radnici.

V soutěži o Zlatou stuhu mezinárodní výstavy Intermóda 89/90 bylo rozhodnuto udělit těchto oceněná čtyřicet a stejný počet čestných uznání. Třicet Zlatých stuh porota přidělila československým výrobcům, dalších pět jugoslávským, čtyři kyperským a jednu sovětským výrobcům. Vystavovatelé převezmou ceny v Kongresové hale na výstavišti.

Zdroj: Rudé právo

Témata: ocenění, výstava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt