Další průzkum meziplanetárního prostoru

Další průzkum meziplanetárního prostoru zdroj: Plan59.com

30. 10. 2012, 16:26 | Jiřina Nováková

stalo se 30. října 1959 50. léta

Nový ohromující úspěch, jimž je pořízení snímků odvrácené části Měsíce a přijetí pozemními pozorovacími ústřednami, je důsledkem  myšlení i harmonické spolupráce obrovského kolektivu vědců, konstruktérů, inženýrů a dělníků.

Již první kosmické lety jsou důkazem, že není třeba se obávat meteorického nebezpečí. Je zjištěna existenci jiného hrozivého nebezpečí, totiž intenzivního záření, soustředěného ve dvou pásmech, kolem Země. Také se už ví, jak se tomuto nebezpečí vyhnout.

Všechny vědecké údaje získané z automatické meziplanetární stanice nejsou dosud zpracovány. Další studium, porovnávání snímků a zjišťování podrobností struktury povrchu odvrácené strany Měsíce si ještě vyžádá mnoho času. Avšak již to, co bylo dosud objeveno a zjištěno, se stalo majetkem všeho lidstva.

Zdroj: Rudé právo 1959,  30. října, str. 1

Témata: Měsíc, vesmír

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt