Inženýři poslali fotografii skrze radiové vlny

Inženýři poslali fotografii skrze radiové vlny zdroj: SXC.hu

6. 7. 2011, 13:54 | jaroslavpoks

stalo se 6. července 1924 ½ 20. stol.

New York, USA„Když už se dokážeme pomocí radia dorozumívat, proč bychom si také nemohli posílat fotografie?“ Takto prý zněla podle vynálezce Richarda H. Rangera prvnotní myšlenka, jež nastartovala celý vývoj přístroje, který by dokázal přenést fotografii skrze radiové vlny (tedy ze speciálního radio vysílače do přijímače), a jež v průběhu vytváření byla podle slov amerického technika jakýmsi hnacím motorem, červíčkem v mysli, který radioinženýry vedl stále kupředu.

Přístroj byl dnes představen společností Radio Corporation of America (RCA), zaměstnavatelem R. Hangera, coby bezdrátový fotoradiogram. Jakožto první, pokusnou a zároveň symbolickou fotografii byl vybrán portrét amerického prezidenta Johna Calvina Coolidge, Jr. Ohromující vynález představili inženýři lidem po celém světě v o to větší parádě, když fotografii poslali přes Atlantský oceán, konkrétně z amerického New York City do evropského Londýna.

U přijímací stanice se skutečně podařilo fotografii reprodukovat v provedení odpovídajícím originálu. O funkčnosti se bude moci široká veřejnost přesvědčit již za plánované dva roky, kdy by měl být přístroj uveden do masové výroby.

Zdroj: TheHistoryOf.net, blog.A1Toners.com, Wikipedia.org

Témata: fotografie, radio, vynálezy

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 5. 3. 2021, včera měl(a) svátek Stela

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt