Krmení nenasytného Puck Mana zabaví na dlouhé hodiny

Krmení nenasytného Puck Mana zabaví na dlouhé hodiny zdroj: Namco

22. 5. 2011, 8:18 | jaroslavpoks

stalo se 22. května 1980 80. léta

Japonsko – Po úspěšných vesmírných střílečkách Space Invaders a Asteroids přišli japonští herní vývojáři s novinkou, jež posouvá možnosti videozábavy do zcela nových mezí. Na automatech si nyní můžete zahrát na ovládání poměrně jednoduchou, na pečlivý odhad však náročnou hru, již si užijí jak děti, tak i dospělí.

Arkádovka s názvem Puck Man, která dnes vyšla v Japonsku, je novým hlavním koněm ze stáje vývojáře Namco. Jejím hlavním hrdinou je žlutý kruh, chcete-li půlměsíc, jménem Puck Man, jenž si pochutnává na malých drobečcích. Hráč vyhraje, pokud pochytá všechna kolečka.

Aby to ale neměl tak lehké, je bezbranný Puck Man pronásledován malými příšerkami, které se za ním derou všemožnými cestami. Když ho dostihnou, ztrácí Puck Man jeden ze svých životů. Jedinou možnou záchranou (kromě včasného a promyšelného úniku) jsou čtyři větší blikající kolečka v každém rohu obdélníkového bludiště. Po jejich snědení se situace na chvíli obrátí a vy můžete pojídat zpomalené příšerky, které před vámi utíkají.

Zahrejte si Puck Mana!

Pro naše čtenáře exkluzivně přinášíme tuto skvělou hru ve webové verzi!

Při hraní proto není potřeba pouze rychlých reakcí a trochy štěstí, ale také pečlivého zvážení a taktiky počítající s nepředvítalnými pohyby nepřátel.

Hry se v dohledné době budou moci nabažit pouze Japonci. Pro Severní Ameriku je vydání, v případě tuzemského úspěchu, naplánováno na konec roku. S rozšířením v Československu lze bohužel počítat jen v těch nejdivočejších herních snech. Samozřejmě kromě serveru Neaktuality.cz, které využily svých kontaktů ve společnosti Namco.

Křištálová kouleVěštecká koule

Hra Puck Man se ve zbytku světa proslaví pod názvem trošku jiným, a sice Pac-Man. Ruku v ruce s vydáním v Americe, které se uskuteční v říjnu téhož roku (1980), bude totiž název hry změněn, a to kvůli obavě, že by někteří Američané mohli písmo P v názvu hry hanlivě zaměňovat za F.

Pac-Man se dočká celosvěté obliby a stane se jednou z legendárních a nejvýdělečnějších her historie videoher.

Zdroj: OMG-Facts.com, PacMan1.net, Wikipedia.org

Témata: hra, počítač

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 25. 1. 2020, včera měl(a) svátek Milena

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt