Microsoft vydal Windows Millennium Edition

Microsoft vydal Windows Millennium Edition zdroj: Newrivercomputing.com

14. 9. 2012, 14:55 | Tadeáš Sedláček

stalo se 14. září 2000 90. léta

Redmond – Americká společnost Microsoft dnes vydala další verzi populárního operačního systému Windows. Letos se tak stalo již podruhé, neboť už v únoru byly vydány Windows 2000.

Pro větší odlišení od Windows 2000 tak nový systém dostal označení Windows Millenium Edition (zkráceně Me). Oba systémy navíc odlišuje jak technologický základ, na kterém jsou postaveny, tak cílové skupiny zákazníků.

Základem je stále MS-DOS

Windows 2000 jsou totiž určeny především pro firemní sféru – jsou postaveny na zbrusu nové NT technologii (NT=new technology). Všechny doposud vydané verze Windows byly stavěny na systému MS-DOS doplněném o grafickou nástavbu, Windows 2000 však již tento základ nemají, nabídnou tedy firmám vyšší stabilitu i rychlost. Naproti tomu Windows Me jsou v tomto ohledu rovnocenným nástupcem Windows 98 a všech předchozích verzí – stále totiž ještě mají v základu MS-DOS, i když k němu nyní uživatel nemá plnohodnotný přístup.

Spousta novinek

Skvělou novinkou je nativní podpora USB flash disků. Ptáte se, o co jde? Tuto novinku letos představila společnost IBM a má se jednat o nástupce populárních disket. Ty dnes běžně nabízí kapacitu 1,44 MB, avšak IBM se kasá, že jejích flash disky nabídnou 8 MB! Windows Me dále nabídnou aktualizované verze klasických programů od Microsoftu, jako je Internet Explorer 5.5 či Windows Media Player 7 s naprosto přepracovaným uživatelským prostředím. Seznam překvapivých novinek završuje funkce System restore – zkrátka pokud vám Windows “nenávratně” spadnou, můžete je znovu obnovit dle zálohy. Něco nám v redakci říká, že tato funkce bude hojně využívána.

Systémové nároky

Minimální

  • Procesor: 150 MHz – Intel Pentium kompatibilní
  • Místo na HDD: 320 MB
  • Operační paměť: 32 MB

Doporučené

  • Procesor: 300 MHz – Intel Pentium II kompatibilní
  • Místo na HDD: 2 GB
  • Operační paměť: 96 MB
Křištálová kouleVěštecká koule

Na rozdíl od Windows 98 se na Windows Me bude pár týdnů po vydání snášet kritika ze všech stran, ať už se bude týkat stability, rychlosti či bezpečnosti systému. Do domácností se tak začne dostávat místo něj Windows 2000, původně určený pouze pro firmy. Zbytek světa si bude muset počkat až do roku 2001, kdy budou vydány výborná Windows XP. Windows Me definitivně skončí roku 2006, kdy mu bude ukončena podpora.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Témata: Microsoft, Microsoft Windows, operační systém

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 13. 6. 2021, včera měl(a) svátek Antonie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt