Microsoft vydává nadějný operační systém Windows 7

Microsoft vydává nadějný operační systém Windows 7 zdroj: Servisvm.cz

22. 10. 2011, 15:26 | Tadeáš Sedláček

stalo se 22. října 2009 21. století

Redmond – Dnešním dnem skončil vcelku krátký, přibližně dvouletý vývojový cyklus nejnovější verze Windows – jednoduše označené číslicí 7. Ta byla zvolena vzhledem k počtu již vydaných verzí (z těch nejznámějších jmenujme například Windows 98, Windows XP či Windows Vista).

Milovníci velkých skoků a převratných změn mezi jednotlivými vydáními však budou zklamáni – sedmičky jsou ,,pouhou” modernizací svého předchůdce – Windows Vista. Ta však nesklidila vyloženě pozitivní ohlasy, a tak se Microsoft rozhodl nejen pro vylepšení v úrovní funkční, ale i marketingové.

Co nás tedy ale vlastně v novém systému čeká? Předně, škrtalo se, kde se dalo. Mnoho doposud standardně dodávaných programů tak již po čerstvé instalaci systému nepotkáme – například Windows Mail či Movie Maker. Ty však budou součástí balíku Windows Live, který lze stáhnout a nainstalovat dodatečně. Na palubě je rovněž modernizovaný Windows Internet Explorer ve verzi 8.

Drobné změny čekají také uživatelské rozhraní. Přepracován byl také panel úloh ve spodní části obrazovky. Nově se zobrazují ikony pouze běžících programů (přišpendlit však lze vámi zvolené aplikace natrvalo), které navíc odrážejí aktuální stav aplikace – jen pro ilustraci: pokud přesunujete větší soubor mezi disky, již nemusíte klikat na dialogové okno s grafem stavu přesunu, ale uběhnutý čas vidíte již přímo na panelu úloh.

Přibyla také funkce Aero peek ovládaná skrze tlačítko v pravém dolním rohu. Ta zabezpečuje okamžité zobrazení plochy i bez klikání myší.

Křištálová kouleVěštecká koule

Ani po vydání finální verze Windows 7 Microsoft nebude zahálet a zanedlouho bude v plném proudu vývoj další verze, Windows 8. Ta implementuje uživatelské rozhraní Metro, které se inspiruje u mobilní verze Windows. To vše zpřístupní stolní Windows tabletové platformě.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Microsoft, Microsoft Windows

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 13. 6. 2021, včera měl(a) svátek Antonie

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt