Místo tabáku směs z léčivých rostlin

Místo tabáku směs z léčivých rostlin zdroj: SXC.hu

9. 2. 2013, 6:04 | Jiřina Nováková

stalo se 9. února 1983 80. léta

Plovdiv, Bulharsko – Cigarety s výrobním označením Antitaba jsou výsledkem práce katedry farmakologie na lékařské fakultě z Plovdivu.

Při jejich plnění se nepoužívá tabák, ale směsi léčivých rostlin, které se již dříve uplatňovaly v medicíně k výrobě léků proti kouření.

Nezávadné cigarety se začaly prodávat v bulharských lékárnách a rozdávají je zdarma pacientům v nemocnicích. Podle slov samostatných kuřáků cigarety Antitaba jim usnadňují odvyknout si kouření. Někteří pacienti,  jak dokládají zkušenosti ze sofijský konzultačních středisek pro kuřáky, se s pomocí cigaret Antitaba odnaučili kouřit již za pět až za deset dní. 

Nové cigarety jsou téměř  neškodné, i když se doporučuje užívat jich jako léku pod odborným dohledem a kombinovat léčbu s uplatněním dietního režimu.

Zdroj: Archiv Rudého práva – archiv.ucl.cas.cz

Témata: cigarety, Rudé Právo, tabák

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 14. 4. 2021, včera měl(a) svátek Aleš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt