Nové Windows na světě!

Nové Windows na světě! zdroj: thegreatgeekmanual.com

24. 8. 2010, 8:42 | Permonk

stalo se 24. srpna 1995 90. léta

Redmond – Můžete se schovat pod nejbližší most, odplout s člunem na širý oceán, nebo zalézt pod pohovku, zacpat si vší silou uši a hlasitě řvát. Ale v blízkosti novin, rádia, televize, nebo prodejnami výpočetní techniky budete atakování všudypřítomným humbukem kolem nových Windows 95.

Microsoft Corp. utratil 300 milionů dolarů za kampaň oznamující příchod nových Windows 95, nového operačního systému – softwaru, který říká vašemu počítači, co má dělat. Marketingový odbornící se shodují, že spuštění nových Windows provázela největší reklamní kampaň historie věnovaná jedinému produktu. Dvanáct milionů dolarů stála jen práva na úvodních pár akordů hitu Rolling Stones “Start Me Up”. Hudba bude doprovázet šéfa Microsoftu Billa Gatese během startu nového systému při ceremoniálu na ústředí Microsoftu v Redmondu, který bude živě celosvětově přenášen satelitem.

Pokud si myslíte, že mánii uniknete tím, že opustíte město, stát nebo kontinent tak se mýlíte. Londýňané si v těchto chvílích pročítají bezplatné vydání the Times, jejiž vydání Microsoft zaplatil v nákladu 1,5 milionu, tedy více než dvojnásobek běžného nákladu. CN Tower v torontu zakryl 100 metrový reklamní banner a New York’s Empire State Building se dnes během večera rozzáří do červené, žluté a zelené – barvy loga microsoftu.

Někteří odborníci se domnívají, že přehnaný rozruch kolem uvedení nového systému, který Microsoft úspěšně vzbudil, může paradoxně zakrývat chyby, které systém obsahuje. Microsoft se proto tomu to tvrzení ostře ohrazuje s ujištěním, že před vypuštěním byl systém testován několika set tisíci testery po celé zemi.

Naproti tomu Microsoft předpokládá, že investice do masivní reklamní kampaně se mu vyplatí. V současné době používá operační systém Microsoftu kolem 100 milionů počítačů na světě. Microsoft se domnívá, že během jednoho roku využije výhodné nabídky (necelých 1500,- Kč) na upgrade na nový systém 20% zákazníků. Analytici předpokládají další čtvt miliardy dolarů v prodeji jako add-on software.

Zákazníci, kteří očekávají od Windows 95 velký technologický skok, však mohou být zklamáni. Iternational Business Machines Corp. (IBM) a Apple Computer Inc. již mají na trhu operační systémy, které podporují nové technologie jako Windows 95 (správa větší paměti, schopnost provádět několik úloh najednou a vylepšené uživatelské prostředí). “Microsoft přináší stejné funkce, které jsme implementovali před sedmi lety,” řekl mluvčí společnosti IBM Tim Breuer.

Křištálová kouleVěštecká koule

Píseň “Start Me Up” od Rolling Stones bude již navždy zapsána v análech historie reklamy, jako jedna z mála rockových skladeb, které pomohou při propagaci softwaru. Nápad Billa Gatese, který má odkazovat na přítomnost nového tlačítka “start”, se mu mnohonásobně vyplatil. Zdroje uvádí, že Bill Gates byl za Jaggerem osobně, aby se ho zeptal, na kolik by pár úvodních taktů jeho písně cení. Jagger, aby Billa odpálkoval, řekl cifru o které se domníval, že bude tak nesmyslně vysoká, že Gatese odradí (10 – 14 milionů dolarů). Gates podle legendy řekl jen “Tak jo”.

Vlajková loď Microsoftu Windows 95 (kódové jméno Chicago) přinesla spoustu nových prvků a zcela nové uživatelské rozhraní, které uživatele Windows provází takřka dodnes.

První den po oficiálním zahájení se prodalo v maloobchodní síti přibližně 300 000 kopií za 30 milionů dolarů, více než milion kopií bude prodáno během prvních čtyř dnů. V průběhu dvou měsíců Microsoft prodá celosvětově přes 7 milionů kopií. Bylo najato 1600 zaměstnanců do call centra jako technická podpora.

Ve stejný den bylo spuštěno i MSN a představen Microsoft Office 95.

Zdroj: wikipedia.org, Washington Post

Témata: Bill Gates, Microsoft Windows, počítač

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • :-)....

  Petra, 25. 8. 2010 8:47

  Reagovat

  :-)….

 • Chci ho! MS-DOS už

  Jan Kunčík, 25. 8. 2010 10:13

  Reagovat

  Chci ho! MS-DOS už mi nevyhovuje .. Dá se už koupit i u nás v ČR?

 • Nechci ho, mám windows

  Tomáš, 25. 8. 2010 16:39

  Reagovat

  Nechci ho, mám windows 7 ten mi stačí :D :D :D

 • Wow, bojím se, že

  Lenka, 25. 8. 2010 18:31

  Reagovat

  Wow, bojím se, že mi to mém PC nebode fungovat :D

 • Tak PC mají nový

  Petr Staníček, 26. 8. 2010 15:29

  Reagovat

  Tak PC mají nový systém, no né… Legrační srovnání pro někoho, kdo už pár let používá multimediální Macintosh. Teď mám doma přesně tenhle, koukejte na loňskou reklamu: http://www.youtube.com/watch?v=VmgEpOfjCf4

  • Njn Macintosh byl vždycky

   krupica, 27. 8. 2010 0:11

   Reagovat

   Njn Macintosh byl vždycky dál.. Ale ja tadytěndlem Windows fandím, v budoucnu budou třeba dobré…

 • "navždy zapsána v análech

  Michal, 26. 8. 2010 21:06

  Reagovat

  “navždy zapsána v análech historie reklamy”

  má tám být opravdu análech ?

  • Pojem anály Význam: •

   Michal, 26. 8. 2010 23:27

   Reagovat

   Pojem anály
   Význam:
   • letopisy
   • nadměrně dlouhý popis, vyprávění

   • Pravda, neznalého člověka to

    Matěj Malecha, 28. 8. 2010 22:21

    Reagovat

    Pravda, neznalého člověka to může zarazit až zmást, někdo by se tím mohl i ztrapnit … :D

    Autor má odvahu. :-)

 • Já si počkám, až

  Bubák, 27. 9. 2010 12:13

  Reagovat

  Já si počkám, až vyjde Windows 3.1, to bude bomba!

 • Po řadě bezejmenných DOSů

  Daniel Srb, 2. 10. 2010 15:42

  Reagovat

  Po řadě bezejmenných DOSů a Windows for Workgroups 3.11 jsem měl i tento výdobytek. S nostalgií vzpomínám na bootování na mém 486/DX2 na 66 Mhz s 32Mb RAM paměti.

 • V listopadu roku 1985

  Jan Čech, 2. 10. 2010 19:40

  Reagovat

  V listopadu roku 1985 uvedl Microsoft svoji historicky první verzi Windows, ovšem s neúspěchem. Microsoft vydání verze odložil o dva roky. V této první verzi se okna nedala překrývat, nýbrž byla řazena do fronty.Druhá verze na tom nebyla o moc lépe a vyšla o dva roky později, v listopadu 1987. Stále neměly takový úspěch a navíc byla jasně viditelná inspirace od konkurenčního Mac OSTřetí verze byla pro Microsoft osudová, po uvedení na trh v roce 1990 se za první půl rok prodalo 2 miliony kopií. Tím Microsoft pomalu poráží Apple, který začal mít problémy.
  a ted uvazuji o te novince widows 95

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt