Nový webový prohlížeč Mozilla Firefox 1.0 je zdarma ke stažení!

Nový webový prohlížeč Mozilla Firefox 1.0 je zdarma ke stažení! zdroj: Wikipedia.org

9. 11. 2010, 12:11 | Matěj Malecha

stalo se 9. listopadu 2004 21. století

Mountain View, USA – Možná jste se již doslechli o nově vznikajícím internetovém prohlížeči, který vyvíjí společnost Mozilla Foundantion, respektive Mozilla Corporation. Ačkoliv aplikace během svého vývoje změnila již dvakrát jméno – první název, Phoenix, kolidoval s ochranou známkou výrobce BIOSu a druhý název, Mozilla Firebird, zase s názvem databázového serveru – stačila se dostat do povědomí lidí.

Stalo se tak, protože projekt Firefox je velmi nadějný a má ambice stát se jedním z leaderů této oblasti. Je tomu tak především proto, že Firefox je vyvíjen pro co nejsnažší a nejefektivnější práci s internetem. Jeho přednostmi má být rychlost a uživatelská přívětivost. A tyto faktory se začali projevovat už u předcházejících verzí. Není proto divu, že nasazení verze 1.0 je očekávaným okamžikem, neboť již teď má “ohnivá liška” mnoho příznivců. Firefox je multi-platformí a spektrum podporovaných systému se neomezuje pouze na klasickou trojku Windows – Mac OS X – Linux, ale i méně časté systémy jako např. FreeBSD, OS/2, SkyOS a další. Další krok vývojářů, který jistě přispěje k rozšíření Firefoxu je nasazení několika jazyků, včetně češtiny.

A jakže to vlastně celé vzniklo? Programátorům Davu Hyattovi a Blaku Rossovi se již nelíbil ucelený koncept Mozilla Suite, a tak vytvořili izolovaný projekt jednoduchého prohlížeče.

Nyní můžete sami posoudit, zdali se jim to povedlo. Neváhejte a stáhněte si nejnovější verzi Firefox 1.0, určitě to stojí za to, protože tento prohlížeč je distribuován zdarma.

Firefox 1.0 si můžete stáhnout zde.

Křištálová kouleVěštecká koule

Firefox se stane velmi úspěšným prohlížečem a nakonec bude jedním z nejznámějších projektů Mozilla Foundantion.

Verzi 3.0 si stáhne 8 002 530 kopií, čímž si Firefox vyslouží zápis do Guinnessovi knihy rekordů.

V roce 2010 dosáhne tržní podíl Firefoxu na 24, 41 %, čímž se stane největším konkurentem prohlížeče Internet Exploer.

Zdroj: Wikipedia.org, Lupa.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 22. 3. 2019, včera měl(a) svátek Radek

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt