Pozor na počítačový virus Michelangelo, dnešní den je kritický

Pozor na počítačový virus Michelangelo, dnešní den je kritický zdroj: Arkarjun.wordpress.com

6. 3. 2012, 7:18 | Jiřina Nováková

stalo se 6. března 1995 90. léta

Internet je zdrojem informací, zábavy, vzdělávání, obživou obchodníků a surfařským rájem. Je ale plný  i různých pochybných existencí, hackerů, programátorů virů, kteří chtějí škodit.

Podařilo se jim zdevastovat  miliony počítačů v rámci celého světa. Způsobily miliardové škody ale kontrastně i miliardové zisky pro  antivirové společnosti. Viry decimují počítače už dvacet let.

Virus Michelangelo byl objeven 6. 3. 1991, tedy v den narozenin tohoto renesančního umělce, po kterém je pojmenován. Datum si virus přečte ze zálohovaných hodin počítače, tudíž se aktivuje vždy šestého března. Jeho specializací je napadání zaváděcích sektorů disket a sektorů s tabulkou rozdělení disků.

Prognóza a vyhrocení jeho škodlivosti v plné míře ještě nenastala, i když je zaznamenáno několik případů skutečného napadení.
Po objevení tohoto viru však  narůstá poptávka po antivirových programech, což je pochopitelné.

 

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 19. 9. 2019, včera měl(a) svátek Kryštof

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt