Pozor, virus ILOVEYOU útočí!

zdroj: neaktuality.cz

17. 5. 2010, 16:16 | Permonk

stalo se 24. dubna 2008 21. století

Filipíny – Pozor na zamilovaná přání! Dnes se začal šířit nebezpečný virus, který Vás i přes své jméno rozhodně nemiluje!

Křištálová kouleVěštecká koule

Virus ILOVEYOU  zaútočil na 45 milionů počítačů vybavených schránkou Microsoft Outlook, zkolabovala například síť vojenských jednotek KFOR a britské Dolní sněmovny. Na trik se zamilovaným vzkazem naletěli mimo jiné i v Pentagonu, CIA nebo v BBC. Virus způsobil škody ve výši deseti miliard dolarů. Soubor, který se tvářil jako zamilovaný vzkaz, zahlcoval e-mailové servery a smazal uložené soubory v napadeném počítači.

Stopa, odkud ILOVEYOU pochází, vedla ke čtyřiadvacetiletému studentovi z filipínské Manily Onelu de Guzmánovi. Ten připustil, že mohl nechtěně virus vypustit, k jeho autorství se ale nepřiznal. K trestnímu stíhání nakonec ani nedošlo. Virus ILOVEYOU způsobil první počítačovou epidemii světových rozměrů, od té doby se bezpečnost počítačů mnohem zlepšila a technika se podobným útokům snaží čelit.

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt