Průměrný lidský věk může být prodloužen až na 150 let

Průměrný lidský věk může být prodloužen až na 150 let zdroj: SXC.hu, leroys

8. 2. 2012, 13:42 | Adam Z.

stalo se 8. února 1953 50. léta

Kyjev – V Institutu pro experimentální biologii a patologii Alexandra Bogomolce v Kyjevě byla vytvořena komise zabývající se problémy fyziologických projevů stárnutí a metodami boje za prodloužení lidského života.

Předseda této komise prof. dr. Jurij Spasokukockij o práci nad těmito problémy praví:

„Náš institut vypracoval společně se spolupracovníky Institutu klinické psychologie při Akademii věd Ukrajinské SSR metody boje proti předčasnému stárnutí. V našem statistickém oddělení máme materiál o tisíci lidech starších 90 let a žijících u nás.

S úspěchem pracujeme na nových léčebných prostředcích, které snižují krevní tlak, obnovují paměť, zvyšují sílu svalovou a odolnost zestárlého organismu. Rozsáhlé bádání ukázalo mj., jaký účinek je dosahován transfuzí krve v malém množství a přívodem vzduchu bohatého na kyslík u starců ve věku od 70 do 117 let.

Četné poznatky jsme získali při použití kyslíkové terapie. Po desátém ošetření ve zvláštní kyslíkové komoře (po dobu 30-60 minut) byla ve většině případech vyléčena stařecká spavost, zlepšila se paměť i funkce centrálního nervového systému a jeho hlavního úseku – mozkové kůry.“

Pozoruhodný je případ P. Tkačenka z Kyjeva, kterému je nyní 117 let. Po zvláštním léčebném a profylaktickém ošetřování v roce 1949 načerpal opět sil, takže mohl podniknout dokonce cestu k černomořskému pobřeží.

Prof. dr. Spasokukockij zjistil, že průměrný lidský věk může být z vědeckého hlediska prodloužen na 150 let.

„Zlepšené pracovní a životní podmínky a ochrana zdraví pracujících, jež dosáhla v Sovětském svazu dosud nebývalé úrovně,“ praví prof. dr. Spasokukockij, „jsou zárukou toho, že se v nepříliš vzdálené budoucnosti sen mnoha vědců o podstatném prodloužení lidského života stane v SSSR skutečností.“

Rudé právo, 8. 2. 1953, str. 4

Zdroj: Rudé právo – Archiv.ucl.cas.cz

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt