Regency TR-1: Noste hudbu stále s sebou!

Regency TR-1: Noste hudbu stále s sebou! zdroj: Transistor.org

18. 10. 2010, 17:59 | Matěj Malecha

stalo se 18. října 1954 50. léta

Texas – Na trh právě přichází novinka v oblasti rádií využívající doposud nevyužitou technologii tranzistorů. Prototyp vyvinula firma Texas Instruments, výroby se ujala společnost I.D.E.A. Corp. Rádio nese označení Regency TR-1 a je k dostání u většiny prodejců radiopříjamčů. Čímže je tak výjmečné? Můžete jej nosit s sebou kdekoliv a poslouchat svou oblíbenou stanici kdykoliv!

Rádio je také unikátní svými kompaktními rozměry. Posuďte sami – na šířku má toto rádio necelých 8 centimetrů, na délku pak necelých 13 cm. A nejudivující je výška přístroje, pouhé 3 centimetry. Prodává se v šesti barevných provedení, konkrétně v černé, bílé, červené, šedé, mahagonové a olivově zelené. Potěšující je i cena, rádio stojí 49,95 dolarů.

Křištálová kouleVěštecká koule

Toto rádio se stane vánočním hitem, bude prodáno přes 100 000 kusů. Samotná firma, stojící za prototypem, se již dalšímu vývoji věnovat nebude a přeorientuje se na kapesní kalkulačky.

Zdroj: Wikipedia.org, Regencytr1.com, BusinessWorld.cz

Témata: hudba, radio, vynálezy

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 27. 10. 2020, včera měl(a) svátek Erik

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt