Spojené státy zlehčují nebezpečí týkající se globálního oteplování

Spojené státy zlehčují nebezpečí týkající se globálního oteplování zdroj: Youthvoices.net

11. 5. 2013, 19:33 | Jiřina Nováková

stalo se 11. května 1989 80. léta

Washinghton, USA – Americká vláda pozměnila závěry studie, kterou vypracoval jistý vědecký pracovník pro Senát o důsledcích oteplování zemské atmosféry.

Je však otázkou, jestli šlo skutečně o zlehčení závažného problému a nebo neúmyslný rutinní zásah, který nepozměnil zcela úplně vědeckou hodnotu zpracované studie.

List New York Timesv této souvislosti kriticky prohlašuje, že prezident Bush nastoupil nedávno do úřadu s halasnými předsevzetími týkajícími se ochrany a zlepšování životního prostředí. Tato předsevzetí však nepotvrdil nejen v případě havárie tankeru Exxon Valdez u Aljašky, ale ani v otázce skleníkového efektu.

Jedinou iniciativou, kterou USA vyvinuly, je snaha o zlehčování tohoto reálného nebezpečí.

Zdroj: Rudé právo rok 1989, 11.květen, str. 6

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt