Student spustil Thefacebook, internetovou síť pro studenty Harvardu

Student spustil Thefacebook, internetovou síť pro studenty Harvardu zdroj: Teknowlodgy.com

4. 2. 2012, 9:11 | Tomáš Starý

stalo se 4. února 2004 21. století

Cambridge – Student Harvardu Mark Zuckerberg dnes spustil privátní internetovou síť pro studenty univerzity – Thefacebook.

Systém je přístupný na adrese www.thefacebook.com. Jméno systému je odvozeno z univerzitních letáků zvaných Facebooks, které jsou rozdávány studentům prvních ročníků univerzity. Tyto letáky jsou určeny pro lehčí seznámení studentů mezi sebou.

Po registraci do systému a odsouhlasení licence si může uživatel vyplnit svůj profil, který bude sdílet s ostatními uživateli systému. Zároveň lze sdílet fotografie, pořádat události či se spojovat v různě laděných skupinách.

Křištálová kouleVěštecká koule

Facebook se stane nejrozšířenější veřejnou sociální sítí ke které bude k roku 2011 připojeno celkem 574 125 820 uživatelů. Každým dnem přibude na Facebooku  cca 250 000 nových uživatelů.

Zdroj: Portiscio.net, Wikipedia.org

Témata: Facebook, internet, založení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Tímto dnem klesla produktivita

  Luboš, 4. 2. 2012 13:03

  Reagovat

  Tímto dnem klesla produktivita prace v kancelarich o tretinu.

 • A co jako? Takovejhle

  Programátor Mára, 4. 2. 2012 14:49

  Reagovat

  A co jako? Takovejhle systém vám naprogramuju za 20 minut. To teď Neaktuality budete psát o každým nýmandovi, co si splácá pár řádků kódu a zaplatí doménu???

  • Hlavně v americe objevují

   Seznamlover, 4. 2. 2012 15:00

   Reagovat

   Hlavně v americe objevují ameriku… vdyť tady už dávno máme Spolužáky cz

  • Tak neaktuality musí využít

   Molon, 4. 2. 2012 17:45

   Reagovat

   Tak neaktuality musí využít svých redaktorů, kteří aktuálně studují na Harvardu aby seznámili čtenáře s novinkami se zámoří. Třeba se těch pár řádků kódu nějak zužitkuje..

  • S tvého příspěvku jen

   Lukas, 4. 2. 2012 21:37

   Reagovat

   S tvého příspěvku jen tryská závist :-) Úspěch firem nebo projektů není v nápadu, nápadů má plnou hlavu každej blbec, ale v provedení. Obdoby Facebooku tu byly už dávno před ním, ale nikdo to neuměl provést tak dobře nebo prostě nebyl ve správný čas na správném místě.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt