Twitter: Sociální síť pro posílání krátkých textových zpráv

Twitter: Sociální síť pro posílání krátkých textových zpráv zdroj: Techinasia.com

15. 7. 2012, 14:47 | Michal Karas

stalo se 15. července 2006 21. století

San Francisco, USA – Dnes byla spuštěna nová sociální s názvem Twitter. Spočívá v posílání krátkých, jednoduchých zpráv. Začnete využívat jeho služeb?

V čem spočívá tato žhavá novinka?

Na Twitter napíšete zprávu neboli tweet (píp), která může obsahovat maximálně 140 znaků. Lze si na svém účtu nastavit, kdo bude vaše tweety přijímat (ten se v tomto případě stane váš follower – následovník) a které zprávy jakých uživatelů budete chtít odebírat sami. Přes tyto tweety lze také nahrávat fotky nebo sdílet odkazy.

Twitter vznikal v rukou Jacka Dorsey a Bize Stoneho, kteří pracovali ve americké internetové firmě Odeo. Původně služba měla sloužit k lepší a jednoduší komunikaci mezi zaměstnanci přes mobilní telefony. První zprávu odeslal Dorsey přibližně před půl rokem. Ale právě dnes se Twitter rozšířil a je nyní přístupný každému, kdo se zaregistruje na webové stránky.

Twitter je sice daleko jednoduší než Facebook, má i méně funkcí, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása a možná časem počet “followers z Twitteru” překročí počet “přátel na Facebooku”.

[poll id=”77″]

Křištálová kouleVěštecká koule

Zásadní okamžik pro tuto sociální síť nastane v roce 2007 při filmovém a hudebním festivalu South by Southwest, kdy na velkoplošné obrazovky budou moci návštěvníci posílat zprávy. Zájem o něj po této akci bude velmi narůstat.

Svůj účet si zde založí například Barack Obama, Lady Gaga, Arnold Schwarzenegger nebo papež Benedikt XVI.

Že je Twitter praktický, se ukáže při MS v hokeji 2012 nebo ME ve fotbale 2012, kdy se na něj připojí sportovní komentátoři České Televize jako například Robert Záruba nebo Jaromír Bosák a svými Tweety budou komentovat tyto významné sportovní akce. Také se zde například objeví první potvrzená zmínka o úmrtí bývalého prezidenta ČR Václava Havla.

V dubnu 2012 bude mít Twitter celosvětově přes 500 milionů uživatelů. Facebook si svoji pozici udrží, bude mít k dubnu 2012 900 milionů uživatelů.

Zdroj: CT24.cz, Wikipedia.org

Témata: Facebook, sociální sítě, Twitter, zahájení

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Moc krátké - je

  Molon, 15. 7. 2012 16:22

  Reagovat

  Moc krátké – je to nesmysl..

 • To se nemůže nikdy

  Kaacz, 15. 7. 2013 23:27

  Reagovat

  To se nemůže nikdy ujmout! Je to k ničemu! :)

Středa 3. 6. 2020, včera měl(a) svátek Jarmil

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt