V Praze se bude konat velká mezinárodní výstava výpočetní techniky

V Praze se bude konat velká mezinárodní výstava výpočetní techniky zdroj: GVSU.edu

11. 3. 2012, 17:38 | Jiřina Nováková

stalo se 11. března 1970 70. léta

Praha – V Praze se za dva týdny uskuteční 2. mezinárodní sympozium o výpočetní technice a využití vědeckotechnických a ekonomických informací.

Výstava v Bruselském pavilonu v pravém křídle Sjezdového paláce v Parku kultury a oddechu v Praze soustředí nejnovější číslicové a analogické počítače, včetně další techniky, jako jsou přístroje a zařízení pro automatickou regulaci, pro sběr a přenos dat.

Cílem je poskytnout odborníkům přehled o současném stavu vědy a techniky v tomto oboru. Na výstavě bude zastoupeno asi 50 firem z 16 států. Z našich výrobců se představí z těch nejznámějších podniky Tesla, Aritma, ZPA.

Na výstavě budou podle záměrů pořadatelů především zařízení, která mohou pomoct při řešení plánu státní technické politiky v oblasti výpočetní techniky. Potřebám rozvoje našeho hospodářství odpovídá také náplň mezinárodního sympozia.

Do Prahy přijedou i početné delegace ze socialistických zemí.

Rudé právo, 11. 3. 1970, str. 2

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: počítač, výstava

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 5. 4. 2020, včera měl(a) svátek Ivana

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt