Vychází kontroverzní kniha O původu druhů

Vychází kontroverzní kniha O původu druhů zdroj: Wikipedia.org

24. 11. 2011, 8:16 | Petr Šrajer

stalo se 24. listopadu 1859 19. stol.

Londýn – Právě vyšla kniha britského přírodovědce Charlese Darwina, nazvaná O původu druhů (plný název je O vzniku druhů přírodním výběrem, neboli uchováním prospěšných plemen v boji o život).

Jak už je asi jasné z názvu díla, jedná se o publikaci, která vysvětluje evoluci. Například se zde můžete dočíst, že člověk se vyvinul z opic.

Charles Darwin je známý přírodovědec a je považován za mistra v oboru. V knize nepředkládá jen bláznivé teorie, ale vše má podloženo důkazy, které čerpal hlavně na své cestě kolem světa, která trvala skoro pět let. K tomu strávil ještě pět týdnů n ostrově Galapágy a právě zde přišel, pomocí výzkumů, na hlavní téma knihy.

Knihu ale ihned odmítla církev, protože se neslučuje s jejich názory o stvoření člověka bohem. Tato publikace způsobila ale způsobila rozruch i ve vědeckých kruzích a zatím jen velmi málo vědců se přidává na stranu Charlese Darwina.

Evoluční teorie má nejspíše Darwin v rodině, protože už jeho dědeček (Erasmus Darwin) vypustil do svéta teorii, podle které z neživé hmoty vznikly jednoduché formy života, které postupně vytvářeli větší celky.

Křištálová kouleVěštecká koule

V 21. století už budou s Darwinovou teorií všichni smíření a bude patřit mezi základní znalosti už ve škole.

Zdroj: Wikipedia.org

Témata: Charles Darwin, knihy, teorie

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Úterý 20. 4. 2021, včera měl(a) svátek Rostislav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt