VIDEO: Demonstrace k 70. výročí vzniku ČSR

28. 10. 2012, 15:37 | Jakub Hájek

stalo se 28. října 1988 80. léta

O narušení klidu, veřejného pořádku a státního svátku se dnes odpoledne v Praze na Václavském náměstí a poté v dalších částech centra hlavního města pokusily asi 3 000 osob. Mezi nimi byli i provokatéři ze zahraničí, kteří za tímto účelem přijeli do Prahy. Jejich počínání přihlíželi zvědavci a návštěvníci Prahy a také četné zahraniční televizní štáby.

Účastníci protisocialistického vystoupení nereagovali na výzvy Národního výboru a příslušníků Veřejné bezpečnosti k rozpuštění nepovolené demonstrace. Naopak stupňovali svou agresivitu. Pořádkové síly proto za použití mírných prostředků vytlačily demonstranty z Václavského náměstí a dalších míst středu Prahy.

Témata: demonstrace, výročí, vznik Československa

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 3. 12. 2020, včera měl(a) svátek Blanka

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt