Adolf Hitler překvapil Itálii svou návštěvou

Adolf Hitler překvapil Itálii svou návštěvou zdroj: Timelines.com

13. 6. 2011, 8:21 | jaroslavpoks

stalo se 13. června 1934 ½ 20. stol.

Benátky, Itálie – Vůdce italského státu Benito Mussolini dnes v Benátkách přijal státnickou návštěvu německého císaře Adolfa Hitlera.

Setkání těchto dvou významných představitelů evropské politiky přichází necelý měsíc po uzavření Ocelového paktu 22. května, ve kterém se spolu dohodli na budoucí kooperaci a vzájemné pomoci.

Stalo se tak vůbec poprvé, kdy se tito dva vlivní muži osobně setkali. Jednalo se totiž o Hitlerovu první oficiální cestu mimo Říši. A podle informací z průběhu setkání si z ní pozitivní zážitek neodnesl.

Vinu za nepříjemné shledání nese pravděpodobně německý velvyslanec v Římě, který Vůdce špatně informoval o chystaném prostředí, v němž se schůzka bude odehrávat. Benito, oděný do nejlepších šatů, přijal německého kancléře s velkou pompou. Byl však zaskočen Adolfovým rezervovaným přístupem a jeho prostým oblečením – jednoduchým pláštěm a pohodlným kloboukem.

Je možné, že právě nepříjemné faux pas se negativně promítlo do postoje Adolfa Hitlera, a tak i do celého jednání, které oba zúčastnění sice veřejně zhodnotili jako plodné, nicméně se podle neoficiálních informací neshodli na postoji v určitých věcech zahraniční politky.

Zdroj: Dalje.com, Wikibin.org, Wikipedia.org

Témata: Adolf Hitler

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 4. 7. 2020, včera měl(a) svátek Radomír

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt