Prezidentské volby v USA vyhrál opět George Bush

Prezidentské volby v USA vyhrál opět George Bush zdroj: Visitingdc.com

2. 11. 2011, 15:13 | Petr Šrajer

stalo se 2. listopadu 2004 21. století

Washington – Letošní volby v USA sice nejsou tak kontroverzní jako ty minulé, ke musel vítěze určit Nejvyšší soud USA, ale výsledek je stejný. Prezidentem USA tudíž zůstává George W. Bush. Nebylo to ale tak jisté, jak se zdá.

Jeho hlavní soupeř John F. Kerry měl totiž 48,7 procent hlasů, ztímco George W. Bush měl 50,3 procent všech hlasů. To znamená, že výsledek byl velmi těsný.

Volbám ale předcházela poměrně tvrdá kampaň, ve které jeden politik nevybíravě urážel toho druhého a to stylem, na který Amerika zas moc zvyklá není. Georgu Bushovi se ale tento tah vyplatil a dostal dokonce nejvíce individuálních hlasů v dějinách volby amerického prezidenta.

Ke znovuzvolení prezidentem dostal George Bush už také hodně blahopřání od svých spojenců. Jsou mezi nimi například francouzský prezident Jacques Chirac, předseda evropské komise Romano Prodi, britský premiér Tony Blair, ale také čínský prezident Chu Ťin-tchao, který se velmi těší na další čínsko-americkou spolupráci.

George Bush je docela oblíbený politik a zároveň je to můj tajný tip na letošní Osobnost roku podle deníku Time, kterou už vyhrál v roce 2000.

Křištálová kouleVěštecká koule

Tuto cenu sice Bush získá, ale s oblíbeností to už tak slavné nebude. Když bude předávat své žezlo Baracku Obamovi, nebude snad jediný Američan, který by ho měl rád.

Témata: George W. Bush, prezident, USA

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 16. 7. 2020, včera měl(a) svátek Jindřich

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt