Americký generál obhajuje chemickou a bakteriologickou válku

Americký generál obhajuje chemickou a bakteriologickou válku zdroj: Stripes.com

20. 4. 2012, 16:58 | Jakub Hájek

stalo se 20. dubna 1952 50. léta

New York – Jeden z největších zločinců bakteriologické války, velitel chemického sboru americké armády generál E. F. Bullen prohlásil nedávno na schůzi newyorské odbočky Americké chemické splečnosti na Hunterově universitě:

„Nemůžeme klamat sami sebe myšlenkou, že válka je přežitek. Standardní chemické prostředky – pravil Bullen dále – které jsme převzali po první světové válce, vydržely zkouškou času a jsou dosud tak ničivou zbraní jako kdysi.“

Bullen vyslovil názor, že vedení plynové války zvláště vyhovuje potřebám USA, protože „mocný nepřítel“ bude prý moci postavit větší armádu než USA; to prý donutí USA, aby použily chemických, atomových a konečně i bakteriologických zbraní.

Toto Bullenovo prohlášení je novým důkazem, že američtí imperialisté neváhjí použít kterékoliv vražedné zbraně a že také ani neváhají rozšířit bakteriologickou a chemickou válku, kterou již vedou v Koreji.

Rudé Právo, 20. dubna 1952, str. 5

Zdroj: Rudé Právo – Archiv.ucl.cas.cz

Témata: Korejská válka, prohlášení, Rudé Právo, válka, zbraně

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

  • No jo, američtí imperialisté

    MoB, 20. 4. 2012 17:41

    Reagovat

    No jo, američtí imperialisté měli vítr z ruských imperialistů… Pak se to otočilo, Reagan z Ruska udělal trhací kalendář (v ekonomickém smyslu) a ruské impérium padlo. Takže nás Američani osvobodili podruhé! To jsou panečku souvislosti!

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt