Americký voják zabil svého kolegu kvůli jeho homosexualitě

Americký voják zabil svého kolegu kvůli jeho homosexualitě zdroj: Wikipedia.org

27. 10. 2011, 15:09 | jaroslavpoks

stalo se 27. října 1992 90. léta

Sasebo Nagasaki, Japonsko – V armádě, v prostředí plném napětí a soupeřivosti, se vztahy mezi vojáky často vyostřihují a vyúsťují v malé potyčky, které ale někdy vedou i ke smrti jednoho ze zúčastněných. K podobnému případu došlo dnes v jedné americké jednotce, kde byl voják zavražděn na veřejných toaletách v Japonsku. Motivem však nebyly nějaké výraznější neshody, nýbrž sexuální orientace – obětí se stal otevřeně homosexuální voják.

Vražda se odehrála ve městě Sasebo na jednom z japonských ostrovů Nagasaki. Dvaadvacetiletého Allena R. Schindlera mladšího překvapili na záchodě Terry M. Helvey a Charles Vins, oba jeho spolupracovníci na lodi. O tom, co se v kabince odehrálo, vypovídá zatím pouze zohavená mrtvola vojáka Schindlera. Podle očitých svědků, kteří našli tělo ležící na zemi, měl voják alespoň čtyři těžká poranění hlavy a břicha, rozdrcenou lebku, polámaná žebra a uříznutý penis. Šokující je, že otřesnému činu bylo možné předejít.

Schindler si podle svých přátel v minulosti několikrát stěžoval nadřízeným na urážky a dehonestující posměšky, například „Na lodi je buzerant, který by měl zemřít“. Přestože se již vyřizovalo jeho propuštění z armády, kapitáni trvali na tom, aby na lodi zůstal do konce procesu. Tehdy ještě „tolerantního“ Helveyho pravděpodobně vytočil až vtípek vojáka Schindlera, který ve vidině svého odchodu z lodi odeslal po uzavřených komunikačních kanálech signál „2-Q-T-2-B-S-T-R-8“ (too cute to be straight, v překladu příliš milý na to být heterosexuál), za což byl následně patřičně pokárán. Vojáku Helveymu to ale bylo pravděpodobně bohužel málo…

Obviněné muže z brutální vraždy nyní čeká soud a vyloučení z armády.

Křištálová kouleVěštecká koule

Hlavní aktér incidentu a vrah Allena R. Schindlera si u soudu vyslechne trest odnětí svobody po zbytek svého života. Bude však moci každý rok zažádat o milost, resp. zkrácení trestu. Jeho komplici Charlesu Vinsovi bude vyměřen 78denní trest a následné propuštění z armády.

Vražda vojáka Schindlera vyvolá ve společnosti velký rozruch, kterého využije ve svém volebním programu právě kandidující Bill Clinton na post prezidenta Spojených států amerických. Jelikož bude zvolen, a tak mu bude umožněno dostát svému slibu, začne prosazovat politiku Don’t ask, don’t tell (v překladu Neptej se, nemluv), jež zavede do americké armády toleranci homosexuálních a bisexuálních vojáků, avšak za předpokladu, že si vše týkající se svého života nechají pro sebe.

Zdroj: Chipbrown.net, NYTimes.com, Wikipedia.org

Témata: armáda, homosexualita, vražda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 10. 4. 2020, včera měl(a) svátek Dušan

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt