Anglií otřásá skandál, ztratily se korunovační klenoty

Anglií otřásá skandál, ztratily se korunovační klenoty zdroj: Wikipedia.org

12. 10. 2011, 13:28 | jaroslavpoks

stalo se 12. října 1216 starší

Anglie, The Wash – Velkou ostudu si dnes uřízl anglický král Jan zvaný Bezzemek, jenž je v současné době na cestách po východním pobřeží Anglie. Po té, co pobyl poblíž zátoky The Wash, zjistili jeho nosiči při přerovnávání zavazadel, že se ztratila většina korunovačních klenotů. Královská rodina je v rozpacích, neboť šperky patrně nebude možno dostat zpět.

Anglické korunovační klenoty byly pravděpodobně uloženy v části zavadel, jež náhodou pohtil tekutý písek a vodní vír. Šance, že by se někde opodál dostaly na zemský povrch, je tak velmi malá. Hlavním problémem však nejsou šperky samotné (přestože byly velmi hodnotné), nýbrž jejich ztracení.

Tento nešťastný incident negativně ovlivní korunovaci Jidnřicha III., potomka Jana, který na trůn nastoupí buď v době, kdy budou vyrobeny klenoty nové, nebo bude „korunován“ narychlo zhotovenou náhradou. Oprávněně se také ozývají hlasy udivující se způsobu, jak se klenoty ztratily, a zároveň volající po jejich větší ochraně.

Zdroj: Hrp.org.uk, Associatedcontent.com, Wikipedia.org

Témata: korunovační klenoty, král, ztráta

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Neděle 23. 2. 2020, včera měl(a) svátek Petr

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt