Automobilový inženýr a striptérka Micheline představili bikiny

Automobilový inženýr a striptérka Micheline představili bikiny zdroj: Wikipedia.org

5. 7. 2010, 14:07 | tester

stalo se 5. července 1946 ½ 20. stol.

Paříž – Louis Réard (*1897) je automobilový inženýr. Ovšem dnes zazářil ve zcela jiném oboru. Předvedl totiž dvoudílný koupací úbor pro dámy. Nazval jej bikiny.

Možná si vzpomenete na módního designéra Jacques Heima. Ten před dvěma měsíci uvedl podobný úbor. Označil jej „atom – nejmenší koupací úbor na světě“. Jenže Louis Réard říká, že „bikiny jsou ještě menší než nejmenší koupací úbor na světě.“ Což musíme potvrdit.

Réardovy bikiny sestávají jen ze čtyř malých trojúhelníkových kusů látky. Dva kusy spojeny v horní, dva ve spodní díl. Zakrývají ovšem jen tak malou část ženského těla, že pan Réard měl velký problém nalézt modelku ochotnou v nich pózovat. Nakonec si je oblékla Micheline Bernardini, striptýzová tanečnice pařížského casina.

Čtenářům, kteří nečtou naše noviny pravidelně, připomínáme, že Bikini je název atolu v Tichém oceánu. Ano, onoho atolu, o kterém píší snad všechny deníky v souvislosti s atomovým výbuchem, který zde před několika dny provedla americká armáda.

Ponechme stranou zvláštnost, že první model byl pojmenován „atom“, což značí nedělitelný, ačkoliv jeho hlavní charakteristikou bylo právě rozdělení na dvě části. Nemůžeme však ponechat stranou, že druhý model nese název související se zbraní hromadného ničení.

Uvidíme, zda se takovou zbraní nestanou i samotné bikiny, budou-li oblečené půvabnými dámami na písečných plážích.

Zdroj: Wikipedia.org, History.com, Bikiniscience.com

Témata: modelka, nahota, plavky

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 3. 12. 2020, včera měl(a) svátek Blanka

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt