Benito Mussolini je nejmladším premiérem v historii Itálie

Benito Mussolini je nejmladším premiérem v historii Itálie zdroj: XTimeline.com

31. 10. 2011, 11:58 | Jiřina Nováková

stalo se 31. října 1922 ½ 20. stol.

Řím – Benito Amilcare Andrea Mussolini si v podstatě vynutil své jmenování předsedy italské vlády tím, že zorganizoval Pochod na Řím a velice okázale dával najevo, že svrhne vládu. Stává se tak nejmladším premiérem v historii tohoto státu.

Jaký je Benito Mussolini? V mládí uprchl do Švýcarska, aby se vyhnul vojenské službě. Vykonával tam dělnické profese a ještě téhož roku se stal členem Italské socialistické strany. Údajně se ve Švýcarsku stýkal s ruskými emigranty a s bolševiky, i s V. I. Leninem.

Osud nebyl pro něj příznivý, když ve Švýcarsku nenašel žádné pracovní uplatnění, byl nucen  žebrat, po té byl zatčen za potulku a nakonec vykázán ze země.

Později se Benito Mussolini  vrátil do Itálie, kde nastoupil vojenskou službu, kvůli níž před tím uprchl. Po letech se stal novinářem a šéfredaktorem novin Italské socialistické strany.

Roku 1919 založil svoji organizaci Fasci di Combattimento (Bojové svazky), tato organizace se za dva roky změnila na fašistickou stranu Partito Nazionale Fascista. Roku 1921 byl zvolen do italského parlamentu.

 

Témata: Mussolini, premiér

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Středa 2. 12. 2020, včera měl(a) svátek Iva

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt