Bin Ládin: Živého mě nedostanete

Bin Ládin: Živého mě nedostanete zdroj: Geekyard.com

20. 2. 2013, 18:44 | Jaroslav Srna

stalo se 20. února 2006 21. století

Usáma bin Ládin obvinil americké jednotky v Iráku z barbarství.

Podle vůdce teroristické sítě Al-Kajda je jejich chování srovnatelné se zločiny bývalého iráckého diktátora Saddáma Husajna. Prohlásil to ve zvukovém záznamu, který se dnes objevil na internetu.

Současně uvedl, že nikdy nebude dopaden živý. „Přísahal jsem, že budu žít svobodný. I když pocítím hořkou příchuť smrti, nechci zemřít ponížený,“ říká bin Ládin v jedenáctiminutové nahrávce, jejíž pravost byla potvrzena. Jedná se o první nahrávku od roku 2004

Zločinnost Američanů došla podle údajného hlasu šéfa Al-Kajdy až ke znásilňování a zadržování žen a k mučení mužů kyselinami a elektrickým proudem. „Přes všechny tyto barbarské metody islámští boží bojovníci v Iráku sílí a jejich řady se rozšiřují,“ řekl bin Ládin v nahrávce.

Křištálová kouleVěštecká koule

Dne 1. května 2011 oznámí americký prezident Barack Obama v přímém přenosu, že byl bin Ládin zabit týmem zvláštních amerických sil při cílené operaci ve svém velkém luxusním domě u Abbottábádu, ležícím v blízkosti pákistánské vojenské akademie, asi sto kilometrů severně od pákistánské metropole Islámábádu. Informaci potvrdí nejmenovaný vysoce postavený představitel pákistánské rozvědky.

Američtí představitelé po události prohlásí, že v souladu s islámskými tradicemi byl bin Ládin pohřben do 24 hodin od smrti, a že z obavy, aby se z jeho hrobu nestalo poutní místo islámských radikálů, se tak stalo pohřbem do Arabského moře z letadlové lodi USS Carl Vinson.

Zdroj: www.novinky.cz, zpravy.idnes.cz, www.guardian.co.uk

Témata: Al-Kajda, nahrávka, terorismus, Usáma bin Ládin

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • dobřes jim to řekl

  michal, 20. 2. 2013 22:10

  Reagovat

  dobřes jim to řekl Ladine!

 • jojo nekecal, živýho ho

  Tomáš, 21. 2. 2013 11:13

  Reagovat

  jojo nekecal, živýho ho nedostali

Neděle 7. 3. 2021, včera měl(a) svátek Miroslav

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt