Bleskově: Němci odraženi u Moskvy

Bleskově: Němci odraženi u Moskvy zdroj: Wikipedia.org

5. 12. 2012, 14:52 | Tadeáš Sedláček

stalo se 5. prosince 1941 ½ 20. stol.

Moskva – Wehrmacht po jeden a půl roce končí s nepřetržitým záborem nových a nových evropských území.

Tažení hitlerovských vojsk do Ruska tak uvízlo na mrtvém bodě. Moskva, o kterou se momentálně svádí tuhá bitva mezi Německem a Sovětským svazem, vděčí za svou (alespoň prozatímní) záchranu především počasí. To dnes německé vojáky přinutilo zastavit ofensívu a zaujmout obranné posice.

Německé vojáky by sice třicetistupňové mrazy pravděpodobně neodradily od postupu, nicméně německá obrněná technika dnes odmítla nastartovat. Tohoto zaváhání využil nepřítel, který prostřednictvím Kalininského frontu zahájil rozsáhlou ofensivu. Máme navíc informace, že přes Moskvu ihned na frontu míří statisíce čerstvých branců ze Sibiře. Následující dny ukáží, zda Sověti dotáhnou svou ofensivu do konce, či zda se Němci ubrání a budou tedy i nadále ohrožovat hlavní město Sovětského svazu.

Křištálová kouleVěštecká koule

Německá vojska budou zahnána daleko od Moskvy, za sebou nechají spoustu válečné techniky. Na jaře zahájí nový útok, avšak na předměstí Moskvy se jim již nikdy znovu nepodaří dostat.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Témata: druhá světová válka, komunismus, Moskva, nacismus, wehrmacht

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Tak toto je super

  Matúš, 25. 10. 2013 21:37

  Reagovat

  Tak toto je super formát správy, či ako to nazvať.
  Si pripadám, ako radový občan niekde mimo vojnoveho územia, povedzme niekde v USA 5.12.1941 (2 dni pred útokom na Pearl Harbor) teda ešte v predvojnovej dobe, ktorý si pri raňajkách, za zvuku swingu z rádia číta aktuálne vydanie novín.
  Jednoducho super!
  Veľa úspechov prajem a veľa super neaktuálnych (myslené v dobrom :-) ) článkov. :-)
  Len tak ďalej v skvelej práci a projekte! :-)

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt