Johnu Lennonovi se narodil syn Julian

Johnu Lennonovi se narodil syn Julian zdroj: Beatlelinks.net

8. 4. 2012, 13:55 | Sylva Burgertová

stalo se 8. dubna 1963 60. léta

Liverpool – John Charles Julian Lennon se narodil dnes v Liverpoolu Johnu Lennonovi a jeho ženě Cynthii Powell jako jejich první syn. Za kmotra vybral slavný člen popové skupiny Beatles jejich manažera Briana Epsteina.

Lennon se oženil loni v srpnu na matričním úřadě v Liverpoolu, se svou ženou se potkal na střední umělecké škole. Beatles se loni velice proslavili písněmi Love me do a Please, please me. V loňském roce vyměnili bubeníka Pete Besta za Ringo Starra, který hrál již v kapele Rory Storm and The Hurricanes.

Tento únor v podstatě za jedno odpoledne natočili desku Please, please me, kterou odstartovali velkou vlnu popularity zvanou Beatlemánie.

Křištálová kouleVěštecká koule

Když bude mít Julian pět let, opustí John Lennon rodinu kvůli jeho nové ženě Yoko Ono, se svým synem obnoví vztah až v roce 1970, v 11 letech si pak Julian zahraje na bicí v Lennonově skladbě Ya-ya na albu Walls and Bridges.

Z Juliana vyroste zpěvák, umělec a kytarista, vydá několik sólových alb a bude koncertovat po celém světě.

Zdroj: FDB.cz

Témata: dítě, narození, The Beatles

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt