Do knihkupectví přichází román Šifra mistra Leonarda

Do knihkupectví přichází román Šifra mistra Leonarda zdroj: Bakati.com

8. 3. 2011, 10:34 | Petr Šrajer

stalo se 8. března 2003 21. století

Washington – Spisovatel Dan Brown, který už vydal pár (ne zrovna kvalitních) titulů, dnes vypustil do světa další knihu. Po digitálním thrilleru Digitální pevnost, vydaném v roce 1996, Andělech a démonech z roku 1999 a po Anatomii lži, která vyšla v roce 2001, přichází s dobrodružným románem Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code).

Vše se točí kolem šifer, Leonarda da Vinciho, Louvru a nevysvětlitelných tajemství. Kniha vlastně navazuje na Anděle a démony, ale má rozhodně větší úspěch, přestože je v prodeji první den. Každý si chce přečíst o tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin.

Téměř ihned se začalo přemýšlet o filmovém zpracování. To by mohlo knihu přiblížit i nečtivcům, protože je to zaručeně nejlepší Brownova kniha a filmové zpracování si jistě zaslouží.

Křištálová kouleVěštecká koule

V celém světě se prodá 81 milionů výtisků a kniha bude přeložena do 51 jazyků. Z filmu bude obrovský hit a ze samotného spisovatele se stane jeden z nejvlivnějších mužů planety.

Zdroj: SifraMistraLeonarda.cz

Témata: knihy, Leonardo Da Vinci, vydání

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pátek 25. 9. 2020, včera měl(a) svátek Jaromír

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt