Existence sociálních demokratů v Německu byla násilně ukončena

Existence sociálních demokratů v Německu byla násilně ukončena zdroj: Wikipedia.org

22. 6. 2011, 16:21 | jaroslavpoks

stalo se 22. června 1933 ½ 20. stol.

Berlín – Německá politická scéna prodělala opět velmi tvrdý zákrok. Definitivní vládní nótou rozpustila dnes německá vláda v čele s kancléřem Adolfem Hitlerem Sociálnědemokratickou stranu Německa, vystupující a veřejně známou pod zktratkou SPD. Běžně by podobné zrušení vyvolalo alespoň nějaký nesouhlas, drtivá většina Němců však nic nenamítá, anobrž spoustě je rozpuštění po chuti.

SPD existovala a aktivně se zapojovala do politického života od 23. května 1863, kdy byl založen liberálnědemokratický Sněm německých dělnických spolků, který bere strana za svůj základ. Strana až tvrdošíjně stála za rovnoprávností všech občanů a burcovala je pro solidárnost. Sociální demokraté však narazili, když chtěli změnit systém v době, kdy země velmi prosperuje a občané jsou se zaběhlým systémem více než spokojeni.

Vláda se proto rozhodla stranu zrušit, neboť podle jejího názoru vyvolávala mezi občany neoprávněné znepokojení podepřené falešnými tvrzeními.

Zdroj: Tema.Novinky.cz, Wikipedia.org

Témata: nacismus, politická strana, SPD

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pondělí 17. 6. 2019, včera měl(a) svátek Zbyněk

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt