Izraelští vojáci útočí na demonstranty v Gaze

Izraelští vojáci útočí na demonstranty v Gaze zdroj: Millardberry.com

24. 4. 2013, 10:32 | Jiřina Nováková

stalo se 24. dubna 1989 80. léta

Gaza – Izraelští vojáci na nezákonně okupovaných arabských území v Předjordánskua v pásmu Gazy zastřelili nejméně jednoho Palestince a více než 30 dalších zranili při rozhánění palestinských demonstrací.

Vojáci při útoku na demonstranty, kteří stavěli barikády z kamení v Bání Suhajlu v pásmu Gazy, střelili do srdce mladého dvacetiletého Palestince. Veškerá lékařská pomoc po převozu do nemocnice byla marná a Palestinec zemřel při operaci.

Podle zpráv propukla na výzvu jednotného vedení palestinského povstání rozsáhlá stávka, která ochromila dopravu, obchod a život v okupovaných městech a vesnicích. Při potlačování stávky Izraelští vojáci opět zranili několik Palestinců.

Důsledkem dění izraelská armáda nyní zaterasila přístupové cesty na území západního břehu řeky Jordán. Novináři tam mají přísně zakázán vstup. Betlém byl vyhlášen uzavřeným vojenským pásmem. Okupanti ve snaze potlačit aktivitu Palestinců pořádají razie a uvězňují aktivisty povstání.

Zdroj: Rudé právo

Témata: armáda, demonstrace, Gaza, Izrael, palestina

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • Neaktuality se mi moc

  Palfi, 20. 11. 2014 21:11

  Reagovat

  Neaktuality se mi moc líbí, ale tohle je bez vysvětlení protiizraelská propaganda, za kterou by se nemusel stydět ani Arafat. Hodně tendenčně vylíčeno.

  • Ten článek je převzatý

   Jakub Hájek, 21. 11. 2014 18:33

   Reagovat

   Ten článek je převzatý z Rudého Práva :-)

Pátek 14. 5. 2021, včera měl(a) svátek Servác

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt