Jedovaté plyny pohltí moře

Jedovaté plyny pohltí moře zdroj: Nationalgeographic.com

30. 6. 2013, 12:34 | Jiřina Nováková

stalo se 30. června 1969 60. léta

New York – Představitelé ministerstva obrany USA oznámili, že část jedovatých plynů z doby druhé světové války, které jsou zatím v arzenálech v Denveru, bude chemicky zneškodněna.

Co ze zásobami hořčičného plynu je již jasno. Budou spáleny. O zásobách ostatních smrtících plynů není ještě rozhodnuto a je zcela zřejmé, že se jedná o velký problém.

Byla však naznačena nepříjemná varianta, že některé druhy těchto plynů budou muset být potopeny do moře, neboť jiná možnost zneškodnění není.  

Před potopením jedovatých plynů do moře nedávno naléhavě varovala uvěřejněná studie Národní akademie věd. Je to velice problematické řešení, jak tyto smrtící látky zlikvidovat, když jiná varianta neexistuje.

Zdroj: Rudé právo

Témata: moře, plyn, zbraně

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 15. 4. 2021, včera měl(a) svátek Vincenc

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt