Kavkaz patří Nacistům, informuje vlajka na vrcholu

Kavkaz patří Nacistům, informuje vlajka na vrcholu zdroj: 54candles.org

21. 8. 2011, 13:21 | jaroslavpoks

stalo se 21. srpna 1942 ½ 20. stol.

Elbrus – Postup německých vojsk se zdá být nezastavitelný. Překážkou pro ně nebyl ani nedávný výstup na nejvyšší horu Kavkazu, pohoří, jež z velké části leží na území Sovětského svazu. Velké převýšení zdolávali jen proto, aby mohli splnit přání Vůdce – vztyčit nacistickou vlajku na jejím vrcholu.

Mise probíhala pod vedením německého kapitána Grota. Úkol to nebyl nikterak jednoduchý, neboť celá akce trvala několik týdnů a ke zdárnému konci se dostala až dnes. V souvislosti se zdolávaním hory bylo totiž nutné obsadit sovětskou základnu Pruit 11, jež poměrně dlouho odolávala. Po jejím ovládnutí však již nic nebránilo vybraným jedincům s vlajkou ruce, aby dostáli svému rozkazu.

Nacisté se tak mohou nyní pyšnit, že jejich vlajka bdí nad Kavkazem z přibližné výšky 5600 m. n. m. hory Elbrus.

Zdroj: Ginethsoto.com, Wikipedia.org

Témata: druhá světová válka, horolezectví, hory, nacismus

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Čtvrtek 13. 8. 2020, včera měl(a) svátek Klára

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt