Korejský lid se připravuje k výročí úmrtí V. I. Lenina

Korejský lid se připravuje k výročí úmrtí V. I. Lenina zdroj: Australianmuseum.net.au

18. 1. 2013, 21:50 | Adam Z.

stalo se 18. ledna 1953 50. léta

Fenjan – Korejský lid se připravuje k 29. výročí úmrtí Vladimíra Iljiče Lenina. Ve všech závodech země, v útvarech korejské lidové armády a ve školách se konají přípravy.

Aktivně se do této kampaně zapojuje organisace Korejské společnosti pro kulturní styky s SSSR. Pojízdná kina společnosti jezdí do zemědělských oblastí a promítají filmy „Lenin v říjnu“, „Lenin v roce 1918“ a „Přísaha“.

V podnicích a závodech, v zemědělských klubech a ve školách organisuje společnost výstavy fotografií, které seznamují obyvatelstvo s životem a revoluční činností V. I. Lenina. Na výstavách jsou zkušení průvodci, lektoři a agitátoři. Fenjanský rozhlas vysílá cyklus zvláštních relací o životě Lenina.

Fenjanský městský výbor Korejské společnosti pro kulturní styky s SSSR pořádá přednášky a besedy na thema „O životě a revoluční činnosti Lenina“. O životě Leninově přednášejí významní veřejní činitelé, učitelé společenských věd z fenjanských škol.

Byly uspořádány přednášky na thema „Lenin a Stalin – zakladatelé velkého sovětského státu“ a jiné, které navštívilo přes 2000 obyvatel Fenjanu. Rovněž v provinciálních a újezdních střediscích Korejské lidově demokratické republiky, ve všech městech, vesnicích a rybářských osadách se aktivně připravují k tomuto výročí.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: KLDR, Lenin, výročí

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt