Krysy velké jako kočka terorizují obyvatele New Yorku

Krysy velké jako kočka terorizují obyvatele New Yorku zdroj: SXC.hu

4. 4. 2013, 17:56 | Adam Z.

stalo se 4. dubna 1978 70. léta

New York – Jaké životní podmínky vládnou v amerických černošských ghettech, je všeobecně známo. Nejinak je tomu i v srdci New Yorku. Zdejším obyvatelům se tu od roku 1975 objevil další nepřítel, velké krysy.

Dosahují velikosti kočky a vyznačují se vysokou útočností. Chodníky zasypané odpadky s hromadami smetí a výkalů jsou doslova okupovány těmito krysami. Ty se staly opravdovým postrachem obyvatelstva. Úřady města, místo aby se zabývaly neutěšeným životním prostředím, v němž žijí statisíce černochů, dodaly jed. Na ten si krysy ovšem brzy zvykly a obyvatelé jsou znovu bezbranní.

V roce 1976 například ukousaly krysy k smrti deset nově narozených dětí. Stovky dalších byly pokousány.

Do těchto míst turista nikdy nezavítá. Jen o pár kilometrů dál se obdivuje skleněným palácům a živým bulvárům plným neónů. Těžko by někdo věřil, že o několik ulic dál žijí lidé ve stokách špíny a bojují o přežití s krysami.

Zdroj: Rudé právo – archiv.ucl.cas.cz

Témata: chudoba, krysa, New York, propaganda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Sobota 31. 10. 2020, včera měl(a) svátek Tadeáš

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt