Londýn má nové strážce zákona – Scotland Yard

Londýn má nové strážce zákona – Scotland Yard zdroj: FinancniNoviny.cz

29. 9. 2010, 8:47 | Matěj Malecha

stalo se 29. září 1829 19. stol.

Londýn – Po dlouhém snažení se váženému panu Robertu Peelovi, ministru vnitra Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, podařilo založit první uniformovanou policii zvanou Scotland Yard. Jeho úkolem bude udržovat pořádek v Londýně, řešit kriminální zločiny a celkově snížit míru kriminality.

Jeho sídlo leží v ulici Great Scotland Yard a odedneška je to centrum Londýnské aktivní spravedlnosti. V současné době čítá sbor pár stovek mužů, jedná se především o někdejší vojáky. Jejich náplní budou také pravidelné pochůzky, jakožto preventivní opatření proti zločincům. Snadno je poznáte podle tmavě modré uniformy.

Křištálová kouleVěštecká koule

Scontland Yard již nebude nikdy zrušen. Naopak, stane se hlavní částí bezpečnostních složek Londýna, neboť pod jejich kompetenci bude patřit celý Velký Londýn (kromě City of London).

V roce 1890 se Scotland Yard přesune na novou adresu – na nábřeží Victoria Embankment, neboť se rozroste natolik, že dosavadní prostory již nebudou stačit. Od toho data se Scotland Yard přejmenuje na New Scotland Yard. Tento název mu zůstane již napořád. Se stavbou nového sídla bude taktéž souviset těžký zločin, údajně jeden z kousků Jacka Rozparovače.

Další stěhování přijde v roce 1967 a bude směřovat do nové, dvacetiposchoďové budovy na rohu Victoria Street a Brodwaye.

V pozdější době se NSY ve většinové míře začne podílet také na boji proti terorismu.

Zdroj: CeskeNoviny.cz, CT24.cz

Témata: Londýn, policie

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

 • velmi zajimave,

  soosteAnnuatt, 5. 3. 2011 3:13

  Reagovat

  velmi zajimave, diky

 • Vazeni obdrzel jsem zpravu

  Šouta Vaclav, 12. 3. 2016 9:32

  Reagovat

  Vazeni obdrzel jsem zpravu od Royal Bank Scotland a take od Credit Suise Bank,ze mam po zemrelem pribuznem dedictvi. V prvnim pripade se jedna o 18,5 milionu Liber a u Svycarske banky London 16,5 milionu Liber.Byl jsem pozadany o veskere dolozeni dokladu o opravnenem dedictvi.Vim jen ,ze muj tatinek ktery zemrel v roce 1987 udrzoval pisemne styky v zahranici ,kde mel jeste nejake pribuzne.Bohuzel jednou prisly komuniste,vse bylo zabaveno.Tatinek zavreny na Borech a ja musel jit pracovat do Uranovych dolu.Po roce 1989 jsem se snazil dokumenty sehnat ale bohuzel nikde jsem nic nesehnal.Proto se vas dotazuji,je mozne skutecne dedictvi nebo je to podvod.Mohu vam zaslat v pripade zajmu veskerou korespodenci.Vaclav Šouta

Čtvrtek 29. 10. 2020, včera měl(a) svátek Státní svátek

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt