Manželka režiséra Romana Polanského byla brutálně zavražděna

Manželka režiséra Romana Polanského byla brutálně zavražděna zdroj: Pulpinternational.com

9. 8. 2012, 16:59 | Martina Sotáková

stalo se 9. srpna 1969 60. léta

Los Angeles – Los Angeles obchází hrůza. Ve vile režiséra Romana Polanského (36) a jeho ženy Sharon Tate (26) se kriminalistům naskytl příšerný pohled.

Dnes v noci zde došlo ke krvavému masakru. Když hospodyně Winifred Chapman ráno dorazila do práce, objevila oběti brutální vraždy.

Nejprve bylo nalezeno tělo Stevena Parenta (18) v bílém voze před domem. Byl čtyřikrát zblízka postřelen v obličeji, hrudníku a na břiše.

Na zahradě před domem leželo těla Abigail Folgerové (26), dědičky kávového magnáta, která byla ubodána 28 ranami a tělo jejího milence, herce a spisovatele Wojciecha Frykovského (35). Byl několikrát postřelen, ruce měl svázané ručníkem a jeho tělo je poseto 51 bodnými ranami. Oba dva se zřejmě snažili vrahům utéci.

Na vstupních dveřích je krví napsán nápis Prase. Na kriminalisty ale čekala uvnitř domu ještě další hrozivá podívaná. Vedle gauče ležela v kaluži krve Sharon Tate v plavkách se 16 bodnými ranami. Tento čin je o to hrůznější, že byla v osmém měsíci těhotenství. Vedle ní její kadeřník Jay Sebring (36) se zakrváceným ručníkem na hlavě a provazem kolem krku. Byl rovněž ubodán. Na stěně pokoje je krví napsáno Válka.

Jsou přestřihnuty dráty, vedoucí původně k telegrafnímu sloupu. Kriminalisté se domnívají, že nejde o čin pouze jediného vraha. Zřejmě se dostali na pozemek přes plot, jelikož vstup je zabezpečen elektrickou branou. Do domu vnikli pravděpodobně okny, z kterých předtím odstranili okenní tabule.

Ihned po nálezu těl, zatkla policie Williama Garretsona (19), který bydlí v domku pro hosty za domem. Právě probíhá výslech.

Polanski nebyl ve chvíli masakru přítomen, jelikož pracuje v Londýně na svém posledním filmu a momentálně je na cestě zpět do Los Angeles.

Křištálová kouleVěštecká koule

Willian Garretson, původně jediný podezřelý, bude podroben detektoru lži a následně bude zjištěno, že v osudný den v domě vůbec nebyl a s vraždami nemá nic společného.

1. září 1969 najde desetiletý Sherman Oaks revolver ráže 22, kterým byly některé z obětí postříleny. O 3 měsíce později budou zadrženi členové sekty Rodina, jejíž vůdcem je Charles Manson.

Rodina sestávala hlavně z mladých žen a dívek, vyznávala scientologii, cestovala autobusem po USA a získávala na svou stranu nové stoupence. Mezi jinými i člena skupiny The Beach Boys Dennise Wilsona, u kterého nějakou dobu bydlela.

Manson kázal o rasovém napětí a o povstání černých obyvatel. V lednu 1969 se rodina odstěhovala do Los Angeles, kde Manson začal sestavovat “seznam prasat”, seznam lidí, které se rozhodl zabít, aby naplnil své poslání. Na tomto seznamu byli mimo jiné Elizabeth Taylor, Richard Burton, Tom Jones, Steve McQueen nebo Frank Sinatra.

Vyšetřováním se zjistí, že vraždy spáchali Tex Watson, bývalá fotbalová hvězda, Susan Atkinsonová, která sama ubodala Jay Sebringa, Patricie Krenwinkelová a Leslie van Houten a nápisy napsány krví Sharon Tate.

15. června 1970 vypukne soud, hlavním svědkem obžaloby bude členka rodiny Linda Kasabianová, která bude vypovídat výměnou za imunitu. 25.ledna 1971 budou Charles Manson, Atkinsonová, Krenwinkelová a van Houten usvědčeni ze všech 21.bodů obžaloby a odsouzeni k trestu smrti.

Tex Watson, který uprchne v říjnu 1969 do Texasu a bude problém s jeho vydáním, bude souzen v samostatném procesu v říjnu 1971 a rovněž odsouzen k trestu smrti.

1972 bude trest smrti v Kalifornii zrušen a tak dostanou všichni odsouzení doživotní tresty. Manson se několikrát pokusí odvolat a žádat o podmínečné propuštění v rozmezí let 1974 – 2012. Všechny jeho žádosti budou zamítnuty.

Zdroj: www.law2.umkc.edu, www.kriminalistika.eu, www.bbc.co.uk, www.findadeath.com, www.vanessawest.tripod.com

Témata: Charles Manson, Polanski, Rodina, sekta, vražda

špatnýpřijatelnýdobrývelmi dobrývynikající

Diskuse

Přidat komentář

Příspěvky uveřejněné v diskusním fóru vyjadřují názory čtenářů, nikoliv redakce, která za jejich obsah nenese zodpovědnost. Neaktuality.cz má ale zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Pokud Váš komentář obsahuje urážky, pomluvy, výhrůžky, vulgarismy, spamy nebo vzbuzuje podezření z porušení zákona, vystavujete se riziku, že jej administrátor smaže.

Pondělí 21. 9. 2020, včera měl(a) svátek Oleg

RSS Manifest Redakce Registrace Reklama Pro média Kontakt